Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 22:51:18

Чернігівська "Просвіта" оновлюється

23.11.2015   08:07Агенцiя

Правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка вперше зібралося в оновленому складі після позачергової конференції. Засідання провів новообраний голова Олександр Шевченко.

Воно розпочалося з приємної події - правління розглянуло заяву про вступ до "Просвіти" доктора історичних наук, професора Ніжинського державного університету імені М.Гоголя, відомого дослідника козаччини Сергія Леп'явка. Звісно, заява була проголосована одноголосно.

Члени правління обговорили розподіл обов'язків за напрямками роботи та вирішили на наступному засіданні повернутися до питання виборів заступників голови.

Правління ухвалило надіслати звернення ніжинських науковців про мову - основу буття нації, підтриману конференцією, до наукових та державних установ. Також "Просвіта" буде пропонувати проведення на державному рівні відповідної конференції за участі психологів, соціолінгвістів, мовознавців. На цю тему доповідав Микола Шкурко з Ніжина.

Обговоривши питання проведення декомунізації, правління чернігівської "Просвіти" на пропозицію почесного голови Василя Чепурного ухвалило звернутися до новообраних міських голів історичних міст (Чернігів, Ніжин, Новгород- Сіверський, Козелець, Остер, Прилуки тощо) з ідеєю про створення замість комісій по перейменуванню вулиць комісій зі збереження та розвитку культурно- історичного середовища. Адже мало говорити тільки про вулиці - треба брати під український контроль і питання старих та нових пам'ятних знаків, будинків, видання книг тощо.

Також правління висловило занепокоєння намаганням комісії по перейменуванню у Чернігові старого складу, за участі комуністів, поназивати вулиці знову іменами радянських воєначальників замість героїв України. Доручено голові міського товариства Андрію Глухенькому звернутися з цього приводу до новообраного міського голови Чернігова Владислава Атрошенка.

Правління заслухало інформацію про ухвалу Вищого спеціалізованого суду, якою відхилено претензії приватного підприємця Тетяни Жогалко до чернігівської "Просвіти" і відзначило, що вона ввела в оману делегатів конференції своїм виступом щодо цього.

Правління чернігівської "Просвіти" також розглянуло інші питання роботи організації.

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини