Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 13:16:42

Прокуратура реагуватиме на порушення виборчого законодавства в межах компетенції

11.11.2015   07:47Агенцiя

Виборчий процес триває, тому забезпечення законності проведення виборів є одним із першочергових завдань правоохоронних органів.

Слід зазначити, що органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд та представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства.

Організацію підготовки і проведення виборів, реалізацію і захист виборчих прав громадян України, контроль за додержанням законодавства про вибори та однакове застосування його на всій території України забезпечує Центральна виборча комісія.

Згідно із Законом України «Про Центральну виборчу комісію» виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого в його проведення.

Скарги, що стосуються виборчого процесу, відповідно до ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори» підлягають розгляду на засіданні виборчої комісії або судом.

Скарга виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства підлягає направленню виборчою комісією до правоохоронних органів на підставі рішення, яке прийнято за результатами розгляду питання на її засіданні, у разі виявлення ознак злочину чи іншого правопорушення та з урахуванням компетенції правоохоронного органу.

Прокуратура уповноважена розглядати лише матеріали виборчих комісій з ознаками вчинення злочину під час проведення виборів. 

Наголошуємо, що діяльність органів прокуратури ґрунтується на засадах законності, справедливості, неупередженості та об’єктивності.

Останні новини Чернігівщини

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:40

30 березня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини