Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 23:19:03

Технологія одноразового використання виборців застосована міською владою у Чернігові,- народний депутат України Вадим Денисенко. ВІДЕО

31.10.2015   10:17Агенцiя

Попередні підсумки місцевих виборів засвідчили, що використання чорного піару та брудних технологій було значно меншим, ніж у всіх попередніх кампаніях, - заявив народний депутат Вадим Денисенко, член фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» 30 жовтня.

Як один із авторів нового закону про вибори, він пояснив, що застосування пропорційної системи з відкритими списками призвело до боротьби не так між партіями, як до загострення внутрішньопартійної конкуренції.

А нападати на своїх – це як грати проти себе. І в цьому позитивна сторона нового закону. Однак виявилися проблеми, які лежать поза межами будь-яких законів. Йдеться, зокрема, про наше місто  Чернігів, яке прославилося використанням міською владою бюджетних коштів для непрямого підкупу виборців. Бюджетна децентралізація цього року дала можливість місцевому бюджету акумулювати значні суми, які, за здоровою логікою, мали б піти на базові програми розвитку міста.

Однак міська влада притримала ці кошти під вибори, аби роздати 21 мільйон гривень у вигляді одноразових виплат. В.Денисенко переконаний, що не всі кошти буде роздано, і щойно вибори проминуть – не буде і виплат. І наголосив, що місто водночас втратило унікальну можливість ефективного вкладення в інфраструктурні проекти, що дало б довготривалий ефект для всіх мешканців, включно із новими робочими місцями.

«У Чернігові унікальна ситуація взагалі на всьому українському просторі, коли із міського бюджету за кілька тижнів до виборів були виділені гроші,  21 мільйон гривень. Виплати цих 500 гривень на кожного чернігівця будуть розтягнуті до кінця виборчого процесу, …щоб змусити людей проголосувати і в першому і в другому турі за нині діючого мера»,- наголосив Вадим Денисенко. «Невже в Чернігові нікуди було витратити 21 мільйон? Замість того, щоб вкладати гроші в розвиток, їх вкладають виключно в підкуп виборців. Можу гарантувати, що наступного року, якщо цей мер проходить до влади, цих 500 гривень ніхто не побачить. Ніхто їх у бюджет закладати не збирається. Це технологія одноразового використання виборців міста Чернігова», - обурюється Вадим Денисенко. 

Щодо явки виборців, яка за попередніми даними становить близько 46 відсотків, то як для місцевих виборів вона є очікуваною, зауважив народний депутат. Проте вибори ігнорує молодь, і не лише 20-30 років, але й люди середнього покоління - від 30 до 45 років. І це є справжньою проблемою, причому проблемою для самої ж молоді, яка вручає своє майбутнє у руки батьків, дідусів і бабусь, які голосують суттєво інакше. Тому Вадим Денисенко, користуючись медійним майданчиком, звернувся окремо до молоді Чернігова із закликом не полінуватися прийти на вибори мера міста, другий тур яких відбудеться 15 листопада. 

Він також повідомив, що перед другим туром виборів міських голів Блок Петра Порошенка «Солідарність» вирішив звернутися до всіх проєвропейських партій із закликом зробити все можливе, щоб не допустити до влади колишніх регіоналів, як би вони зараз не називалися. Від імені однопартійців  народний депутат звернувся до представників проєвропейських партій, які набрали суттєві відсотки на місцевих виборах у Чернігові: «Ми закликаємо підтримати кандидата у мери Чернігова, якого підтримав  Блок Петра Порошенка, тому що проти нього іде людина, яка до останнього трималася у Партії регіонів і до останнього вважала, що Янукович може повернутися».

У загальноукраїнському масштабі станом на 29 жовтня зафіксовано 294 факти підкупу виборців.  За словами В.Денисенка, по країні масово скупалися голоси, але міліція лише фіксує певні порушення. Однак  скільки справ буде доведено до суду – невідомо. Тому питання до правоохоронних органів залишаються відкритими.


Вікторія Полякова

PR

ВІДЕО  прес-центру «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина»


 

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини