Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 03:10:13

Начальник УМВС Едуард Альохін зустрівся з представниками Консультативної Місії Євросоюзу

28.10.2015   13:37Агенцiя

27 жовтня начальник УМВС в Чернігівській області полковник міліції Едуард Альохін провів заключну зустріч з експертами Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

Делегацію з п'яти членів Місії Євросоюзу та двох представників України очолював заступник голови Консультативної Місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні Юг Фанту.

Він підкреслив, що головне завдання місії - покращення співробітництва і взаємодії між державними інституціями та правоохоронними органами і структурами.

Учасники зустрічі обговорили хід реформування української правоохоронної системи. Сторони докладно проаналізували наявні труднощі і специфіку втілення в українські реалії європейського досвіду, розглянули перспективи подальшого співробітництва в плані покращення та активізації процесу реформування. Одним з ключових завдань правоохоронних органів представники Консультативної Місії Євросоюзу бачать у дотриманні балансу між забезпеченням безпеки громадян та збереженням їх прав і свобод.

Значну зацікавленість сторін викликало обговорення перспективи запуску на базі Чернігівської області пілотного проекту створення громадсько-орієнтованої поліції.

Також очільник делегації представив на розгляд начальника Управління МВС в Чернігівській області три базові принципи реформування правоохоронного відомства в нову поліцію:
1. громадсько-орієнтована поліція;
2. охорона і забезпечення громадського порядку за участю великих груп людей;
3. процес кримінального розслідування.
У свою чергу Едуард Альохін зауважив, що без реформування органів прокуратури та судів реформування міліції в поліцію не дасть бажаного ефекту, бо принципи роботи всієї правоохоронної системи залишаються старими - радянськими.

Ще одна важлива деталь, на яку звернув увагу керівник обласної міліції - зміна підзвітності нової поліції з вертикальної на горизонтальну, тобто не «контроль на контроль за контролем», а підзвітність шерифів місцевим громадам та процесуальна самостійність слідчих, фактична, а не теоретична.

Гості зазначили, що помітили в українському законодавстві принцип надмірного контролю. Деякі положення законодавства в європейській практиці трактуються більш вільно. Взагалі ж, міжнародні експерти відзначили, що законодавство в Україні досить демократичне і прогресивне, але воно не завжди виконується через низький рівень дотримання законів в українському суспільстві.

Наприкінці зустрічі сторони висловили сподівання, що після зустрічі з найвищими українськими посадовцями Чернігівщина таки стане учасником пілотного проекту зі створення громадсько-орієнтованої поліції. 

 

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.