Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 10:43:33

Розпочала роботу Регіональна комісія з питань захисту суспільної моралі у Чернігівській області

15.03.2012   09:00

У січні поточного року Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі затвердила склад Регіональної комісії з питань захисту суспільної моралі у Чернігівській області. До її складу увійшли представники виконавчої влади, засобів масової інформації, освіти, інститутів громадянського суспільства, діячі культури і мистецтва.

14 березня голова комісії, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів організаційне засідання Регіональної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван поінформував присутніх про мету створення, основні завдання та результати діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Він, зокрема, зазначив, що Національна експертна комісія є державним позавідомчим експертним і контролюючим органом, який діє відповідно до Закону України „Про захист суспільної моралі” № 1296-IV від 20 листопада 2003 року та Положення про Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №1550 від 17 листопада 2004 року.

Її діяльність спрямована на піднесення культури та духовності українського народу, всіх національностей, що проживають на Україні, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві, виховання майбутніх поколінь українців на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість, на засадах народних традицій, українських звичаїв, етичних норм і правил поведінки, що склалася у суспільстві.

Основними завданнями Національної експертної комісії є проведення експертизи продукції, видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру та продукції, що містить елементи або пропаганду культу насильства, жорстокості, порнографії; аналіз процесів і тенденцій, що відбуваються у сфері захисту суспільної моралі, розроблення для органів державної влади та органів місцевого самоврядування рекомендацій з їх правового регулювання; контроль за дотриманням законодавства у сфері; участь у розробці міжнародних договорів України із захисту суспільної моралі.

Також Андрій Подорван ознайомив учасників засідання з Положенням про Регіональну комісію з питань захисту суспільної моралі в області, яка є колегіальним консультативно-дорадчим представником Національної експертної комісії і сприяє реалізації державної політики у зазначеній сфері. Основними завданнями Регіональної комісії є координація зусиль державних органів та громадськості регіону у сфері захисту суспільної моралі; залучення громадських організацій до здійснення заходів, спрямованих на розвиток духовності; інформування Національної комісії про стан дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі в регіоні; проведення аналізу теле-, радіо- і відеопродукції, репертуару кінотеатрів, відео залів, продукції друкованих засобів масової інформації, а також видовищних заходів, які порушують законодавство про захист суспільної моралі тощо.

Членам Регіональної комісії було рекомендовано внести пропозиції до плану роботи на 2012 рік.

З метою популяризації духовних, моральних надбань, консолідації зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнівської та студентської молоді, Національною експертно комісією України з питань захисту суспільної моралі разом з Міністерством освіти і науки України започатковано в 2010 році Всеукраїнський конкурс-акцію школярських та студентських робіт “Моральний вчинок”. Представник управління освіти і науки ОДА поінформувала присутніх про хід цієї акції в закладах освіти області. Зокрема, зазначалося, що конкурс проводиться вдруге і триває з 12.10.2011 року по 31.03.2012 року. У ньому беруть участь майже всі райони Чернігівщини.

На переконання учасників засідання, подібні акції покликані відтворювати кращі соціально-культурні традиції нації, моральні норми, світоглядні цінності; стимулювати учнівську та студентську молодь до здійснення моральних вчинків.

На завершення засідання, в.о. начальника управління у справах преси та інформації ОДА Дмитро Никоненко ознайомив Регіональну комісію з рекомендаціями, затвердженими рішенням Національної комісії щодо визначення ознак віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів порнографічного характеру, продукції еротичного характеру, продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості, а також продукції, що пропагує національну та релігійну ворожнечу, неповагу до національних і релігійних святинь та ображає національну гідність.

Останні новини Чернігівщини

Сімейні форми виховання – пріоритет державного управління

Сімейні форми виховання – пріоритет державного управління 10:41

29 вересня, напередодні Дня усиновлення, відбулося засідання за круглим столом на тему «Усиновлення дітей громадянами України – пріоритетна форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування».

Премії імені Софії Русової та Георгія Вороного – висока оцінка професіоналізму педагогів Чернігівщини

Премії імені Софії Русової та Георгія Вороного – висока оцінка професіоналізму педагогів Чернігівщини 10:36

За доброю традицією напередодні Дня працівників освітивідбувається урочисте вручення престижних обласних Премій імені Софії Русової та імені Георгія Вороного.

Журналісти дізналися про перспективи децентралізації

Журналісти дізналися про перспективи децентралізації 10:14

16 представників засобів масової інформації з Дніпропетровської, Кіровоградської, Чернігівської та Харківської областей дізналися про запропоновані зміни до Конституції в частині децентралізації.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:31

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 вересня до 8:00 30 вересня 2020 року.