Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 19:30:37

Розпочала роботу Регіональна комісія з питань захисту суспільної моралі у Чернігівській області

15.03.2012   09:00

У січні поточного року Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі затвердила склад Регіональної комісії з питань захисту суспільної моралі у Чернігівській області. До її складу увійшли представники виконавчої влади, засобів масової інформації, освіти, інститутів громадянського суспільства, діячі культури і мистецтва.

14 березня голова комісії, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів організаційне засідання Регіональної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван поінформував присутніх про мету створення, основні завдання та результати діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Він, зокрема, зазначив, що Національна експертна комісія є державним позавідомчим експертним і контролюючим органом, який діє відповідно до Закону України „Про захист суспільної моралі” № 1296-IV від 20 листопада 2003 року та Положення про Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №1550 від 17 листопада 2004 року.

Її діяльність спрямована на піднесення культури та духовності українського народу, всіх національностей, що проживають на Україні, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві, виховання майбутніх поколінь українців на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість, на засадах народних традицій, українських звичаїв, етичних норм і правил поведінки, що склалася у суспільстві.

Основними завданнями Національної експертної комісії є проведення експертизи продукції, видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру та продукції, що містить елементи або пропаганду культу насильства, жорстокості, порнографії; аналіз процесів і тенденцій, що відбуваються у сфері захисту суспільної моралі, розроблення для органів державної влади та органів місцевого самоврядування рекомендацій з їх правового регулювання; контроль за дотриманням законодавства у сфері; участь у розробці міжнародних договорів України із захисту суспільної моралі.

Також Андрій Подорван ознайомив учасників засідання з Положенням про Регіональну комісію з питань захисту суспільної моралі в області, яка є колегіальним консультативно-дорадчим представником Національної експертної комісії і сприяє реалізації державної політики у зазначеній сфері. Основними завданнями Регіональної комісії є координація зусиль державних органів та громадськості регіону у сфері захисту суспільної моралі; залучення громадських організацій до здійснення заходів, спрямованих на розвиток духовності; інформування Національної комісії про стан дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі в регіоні; проведення аналізу теле-, радіо- і відеопродукції, репертуару кінотеатрів, відео залів, продукції друкованих засобів масової інформації, а також видовищних заходів, які порушують законодавство про захист суспільної моралі тощо.

Членам Регіональної комісії було рекомендовано внести пропозиції до плану роботи на 2012 рік.

З метою популяризації духовних, моральних надбань, консолідації зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнівської та студентської молоді, Національною експертно комісією України з питань захисту суспільної моралі разом з Міністерством освіти і науки України започатковано в 2010 році Всеукраїнський конкурс-акцію школярських та студентських робіт “Моральний вчинок”. Представник управління освіти і науки ОДА поінформувала присутніх про хід цієї акції в закладах освіти області. Зокрема, зазначалося, що конкурс проводиться вдруге і триває з 12.10.2011 року по 31.03.2012 року. У ньому беруть участь майже всі райони Чернігівщини.

На переконання учасників засідання, подібні акції покликані відтворювати кращі соціально-культурні традиції нації, моральні норми, світоглядні цінності; стимулювати учнівську та студентську молодь до здійснення моральних вчинків.

На завершення засідання, в.о. начальника управління у справах преси та інформації ОДА Дмитро Никоненко ознайомив Регіональну комісію з рекомендаціями, затвердженими рішенням Національної комісії щодо визначення ознак віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів порнографічного характеру, продукції еротичного характеру, продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості, а також продукції, що пропагує національну та релігійну ворожнечу, неповагу до національних і релігійних святинь та ображає національну гідність.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини