Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 січня, 20:48:58

Профспілка газівників Чернігівщини вимагає від влади встановити обґрунтований тариф на транспортування природного газу

01.10.2015   12:59Агенцiя

Через бездіяльність і цілий ряд суперечливих рішень державних органів влади газотранспортні компанії опинилися на межі виживання, що ставить під загрозу стабільне та безаварійне постачання газу споживачам.

Таку заяву зробили учасники конференції газорозподільних товариств, що днями пройшла в Києві.

Нині підприємства газової галузі, у тому числі і ПАТ «Чернігівгаз», змушені працювати в надскладних умовах недостатнього фінансування витрат на обслуговування, модернізацію та реконструкцію газотранспортної системи. Діючі тарифи на розподіл природного газу не в змозі покрити економічно обґрунтованих витрат компанії і, відповідно, унеможливлюють утримання газових мереж в належному технічному стані. Втім, неодноразові звернення газовиків до уповноважених органів влади не принесли результатів.

«Профспілка ПАТ «Чернігівгаз» вкрай стурбована критичною ситуацією, яка склалася на підприємстві і тому одностайно підтримує своїх колег. Сьогодні складається враження, що можновладці просто закривають очі на проблеми газовиків. Наші прохання ігноруються або ми отримуємо формальні відписки», - повідомила голова профкому ПАТ «Чернігівгаз» Лідія Климчук.

Окрім цього, два місяці поспіль, частина тарифної виручки безпідставно блокувалася на спецрахунках постачальників газу, що призвело до браку коштів на виплату заробітної плати. Через це компанія була змушена перейти на 4-деннний робочий тиждень. Як наслідок - збої в графіках планових робіт, збільшення черг в абонслужбах, що веде до невдоволення відвідувачів і, відповідно, морального та фізичного перенавантаження працівників облгазу.

«Враховуючи те, що наша галузь відповідає за енергетичну безпеку держави, стає незрозумілим, як облгази можуть гарантувати безпеку при скороченому графіку роботи? Хто потім відповідатиме за надзвичайні ситуації або техногенні катастрофи? Те, що газовики входять в опалювальний сезон при неповному робочому тижні – це нонсенс! Тому своїм зверненням ми черговий раз хочемо нагадати всім, що газ не терпить недбальства», – наголосив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.
Наразі середній посадовий оклад працівника «Чернігівгазу» дорівнює 2,6 тисячі гривень, що на 41% менше ніж в енергетиці по Чернігівські області. Низький рівень оплати праці при надмірних навантаженнях і нестабільність в галузі призводить до відтоку професійних кадрів і небажання молоді продовжувати працювати в компанії.

У своєму зверненні до Президента та Прем`єр-міністра учасники конференції попросили особисто вплинути на ситуацію та вжити дієвих заходів заради недопущення загострення кризи та створення умов для належного виконання газотранспортними підприємствами своїх функцій.

Незважаючи на всі негаразди, компанія відчуває свою відповідальність перед споживачами і навіть в умовах жорсткого дефіциту коштів продовжує готуватися до опалювального сезону, аби не допустити його зриву. Майже в 135 тис. домогосподарств області проведено планово-технічне обслуговування газового обладнання, комплексно-приладовим методом обстежено 2,3 тис. км газопроводів, здійснений поточний ремонт понад 1,5 тис. газових споруд, 718 станцій катодного захисту.

 

Останні новини Чернігівщини

В ОДА відбулися консультації стосовно приєднання до ОТГ двох сільських рад Сосницького району

В ОДА відбулися консультації стосовно приєднання до ОТГ двох сільських рад Сосницького району 19:06

Сьогодні в Чернігівській ОДА продовжилися консультації з громадами. Заступники голови ОДА Олександр Савченко та директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Олександра Хомик зустрілися з представниками Авдіївської та Шаболтасівської сільських рад Сосницького району.

Герої Крут: пам’ятаємо і шануємо

Герої Крут: пам’ятаємо і шануємо 18:55

29 січня на Чернігівщині на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» відбувся пам’ятний захід до чергової річниці подвигу студентського війська українських патріотів.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:41

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Третина серед зареєстрованих безробітних - молодь

Третина серед зареєстрованих безробітних - молодь 11:45

Протягом минулого року на обліку в службі зайнятості перебували 9,8 тис. громадян віком до 35 років, а це майже 30% від загальної кількості безробітних, - кажуть у службі зайнятості.

УКБ Чернігівської міської ради: підсумки роботи за рік

УКБ Чернігівської міської ради: підсумки роботи за рік 11:20

Будівництво нового сучасного дитячого садка на Масанах, капітальні ремонти й тепломодернізація будівель шкіл, капітальний ремонт пологового будинку, будівництво нового корпусу музичної школи №1 - ці та багато інших робіт виконувалися минулого року в Чернігові коштом міського бюджету. Організацію цих будівництв від імені міста забезпечує Управління капітального будівництва (УКБ) Чернігівської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини