Відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики
6 березня у Козелецькому районі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики, яке розглянуло питання “Про стан та заходи профілактики наркоманії в Чернігівській області”.
Участь у роботі комісії, яку провела її голова Олена Дмитренко, взяли голова районної ради Володимир Пономаренко, голова районної держадміністрації Леонід Мисливець, представники правоохоронних органів області, оздоровчих та освітніх закладів.
Питання, винесене на порядок денний, вкрай турбує всіх мешканців області. Неодноразово воно порушувалося і на пленарних засіданнях обласної ради. Адже, хоча упродовж 2010-2011 років правоохоронними органами Чернігівщини і вживалися заходи щодо запобігання поширення наркоманії, ситуація у сфері незаконного обігу наркотичних засобів залишається напруженною. Як зазначали виступаючі, протягом 2011-го за незаконні операції з наркотиками було порушено 998 кримінальних справ, а за збут – 396.
Найбільшу кількість таких злочинів було викрито працівниками Чернігівського міського відділу УМВС – 161, Прилуцького МВ УМВС – 33, Ніжинського МВ УМВС – 28, Козелецького районного відділу УМВС – 27, найменшу – працівниками Срібнянського, Талалаївського – 3, Куликівського – 4, Борзнянського, Носівського, Сосницького районних відділів – 5.
Відповідну інформацію щодо профілактичних заходів, пов’язаних з наркоманією, членам постійної комісії надали начальник Козелецького РВ УМВС Михайло Грищенко, співробітник ОБНОН УМВС України в області Максим Піщур, прокурор Козелецього району Олег Сліпачук та головний лікар Козелецької ЦРЛ Олександр Сорочук.
Після детального обговорення питання порядку денного депутати прийняли відповідні рекомендації. Зокрема, обласній прокуратурі та обласному управлінню МВС пропонується вжити організаційних і практичних заходів щодо покращання роботи з протидії наркозлочинності, виявлення та перекриття каналів постачання наркосировини в область; посилити контроль за додержанням вимог чинного законодавства з боку посадових осіб сільгосппідприємств, які здійснюють культивування маку опійного на території області; спільно із зацікавленими відомствами активізувати роботу з виявлення та попередження фактів незаконного обігу наркотичних засобів, в тому числі і на території розважальних закладів.
Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації – вжити заходів щодо укомплектування всіх наркологічних кабінетів при районних лікарнях області лікарями-наркологами, а управлінню освіти і науки ОДА – посилити контроль за роботою педагогічних колективів по проведенню профілактичних заходів у навчальних закладах щодо недопущення вживання і розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин серед учнівської молоді.
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.