Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 12:28:31

Заява-звернення фахівців-екологів до Соколова, щодо Кордівки. ДОКУМЕНТ

26.08.2015   07:38Агенцiя

Чернігівському міському голові Соколову О.В. Депутатам Чернігівської міської ради шостого скликання

Шановний Олександре Володимировичу!
Шановні депутати!

У зв’язку із знищенням дерев та початком будівельних робіт на території Кордівки Громадська організація «Об’єднання фахівців-екологів ′МАРЕ ЛІБЕРУМ′» звертається до Вас із проханням врахувати нашу думку.

Ми виступаємо проти знищення зелених насаджень і забудови території Кордівки, тому що:

1. Річка Десна – остання велика рівнинна річка України, яка є слабкозарегульованою і зберегла у природному стані заплаву. Завдяки природному гідрологічному режиму, на значній частині протяжності Десни, заплава утворює потужний водно-болотний комплекс зі значним біологічним різноманіттям. Її заплавні лісові фітоценози відрізняються своєрідністю і унікальністю. Ці ліси хоча і займають відносно невелику площу проте виконують надзвичайно важливі багатогранні еколого-захисні (руслостабілізуючі, кольматуючі, грунтозахисні, водоохоронні, рекреаційні та інші) функції. За висновками науковців господарську діяльність у заплавах необхідно спрямовувати на максимальне залісення смуги меандрування, а порушення заплавних територій негативно відбивається на екологічному стані річки.

2. Науковцями-ботаніками було вивчено стан фіторізноманіття урочища Кордівка та зроблено висновок про важливість цієї території в розробленій схемі регіональної екомережі Чернігівської області, і необхідності надати статус ботанічного заказника загальнодержавного статусу для збереження від антропогенного тиску міста Чернігова, в тому числі несанкціонованої та злочинної забудови і вирубування окремих ділянок. Наукове обґрунтування щодо створення об’єкта природно-заповідного фонду на даній території урочища Кордівка було передано авторами до Держуправління охорони навколишнього середовища в Чернігівській області.

3. Територія де планується знищення лісу та зведення будівель входить до Деснянського екологічного коридору та має увійти до Національного природного парку «Подесіння», ініціативу створення якого підтримано Указом Президента України № 1129/2008 від 1 грудня 2008 р. "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів".

Слід пам’ятати, що життєвому циклу річкових екосистем притаманні періодичність маловодних та багатоводних періодів. В багатоводний період територія Кордівки навесні повністю затоплюється водою. І будівництво на цій території змінить умови природного пропуску води паводків.

Тому на виконання наведених актів, враховуючи обґрунтування науковців, погляд екологів та з думкою про майбутнє, просимо зберегти заплавне урочище Кордівка.

 


 

Останні новини Чернігівщини

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії 10:14

Наразі відбувається перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів на виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

В районі окупованого рф білоруського аеродрому Зябровка лунали вибухи 10:11

В ніч з 10 на 11 серпня у районі білоруського аеродрому Зябровка пролунали вибухи.

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива 10:05

Прилуцька окружна прокуратура проводить системну роботу, спрямовану на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти.

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини? 10:04

Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій.

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині 09:59

Епідемічна ситуація на Чернігівщині зараз стабільна. Проте бойові дії, які тривали в області, та її тимчасова окупація — це несприятливі фактори, що збільшують ризики ураження інфекційними хворобами.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини