Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 14:27:42

На сайті Чернігівської облдержадміністрації вже є розділ про декомунізацію

20.08.2015   07:35Агенцiя

«Декомунізація у Чернігівській області» – під такою назвою 18 серпня на офіційному сайті Чернігівської облдержадміністрації з’явився новий розділ за адресою http://cg.gov.ua/index.php?id=154415&tp=0%22.

Метою його створення є не тільки інформування громадськості та експертного товариства, а насамперед залучення усіх небайдужих і фахових громадян до процесу проведення декомунізації на Чернігівщині, обговорення та надання пропозицій. Для цього повідомлено електронну адресу Василя ЧЕПУРНОГО, координатора експертної групи з питань декомунізації, голови Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка: chep2@ukr.net.

У вступному слові читача інформують, що з метою реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 3 липня 2015 року головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм КУЛІЧЕМ підписано відповідне розпорядження та створена обласна комісія з питань реалізації положень цього закону, до складу якої ввійшли краєзнавці, історики, представники культурно-мистецьких кіл, громадськості та органів влади.

Крім того, створена експертна група для обговорення та надання пропозицій щодо перейменування населених пунктів та районів області вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У розділі вже є такі підрозділи: «Статті та новини» і «Матеріали для обговорення».

Так, у першому вміщені статті «Віддайте Горького Росії! Або ще раз про декомунізацію», «Про перейменування вулиць у Щорсі», «Назви, що символізують нищення та закріпачення українського селянства», «Комуністичний функціонер і партизан Олексій Федоров підлягає декомунізації».

У підрозділі «Матеріали для обговорення» представлені «Список населених пунктів області, які мають бути перейменовані», «Кількість вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, які мають бути перейменовані» «Склад експертної групи для обговорення та надання пропозицій щодо перейменування населених пунктів та районів області вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Розділ буде регулярно поповнюватися новими матеріалами, а його структура вдосконалюватися членами комісії та експертної групи, істориками і краєзнавцями за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті.

 

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини