Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 07:58:33

На сайті Чернігівської облдержадміністрації вже є розділ про декомунізацію

20.08.2015   07:35Агенцiя

«Декомунізація у Чернігівській області» – під такою назвою 18 серпня на офіційному сайті Чернігівської облдержадміністрації з’явився новий розділ за адресою http://cg.gov.ua/index.php?id=154415&tp=0%22.

Метою його створення є не тільки інформування громадськості та експертного товариства, а насамперед залучення усіх небайдужих і фахових громадян до процесу проведення декомунізації на Чернігівщині, обговорення та надання пропозицій. Для цього повідомлено електронну адресу Василя ЧЕПУРНОГО, координатора експертної групи з питань декомунізації, голови Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка: chep2@ukr.net.

У вступному слові читача інформують, що з метою реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 3 липня 2015 року головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм КУЛІЧЕМ підписано відповідне розпорядження та створена обласна комісія з питань реалізації положень цього закону, до складу якої ввійшли краєзнавці, історики, представники культурно-мистецьких кіл, громадськості та органів влади.

Крім того, створена експертна група для обговорення та надання пропозицій щодо перейменування населених пунктів та районів області вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У розділі вже є такі підрозділи: «Статті та новини» і «Матеріали для обговорення».

Так, у першому вміщені статті «Віддайте Горького Росії! Або ще раз про декомунізацію», «Про перейменування вулиць у Щорсі», «Назви, що символізують нищення та закріпачення українського селянства», «Комуністичний функціонер і партизан Олексій Федоров підлягає декомунізації».

У підрозділі «Матеріали для обговорення» представлені «Список населених пунктів області, які мають бути перейменовані», «Кількість вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, які мають бути перейменовані» «Склад експертної групи для обговорення та надання пропозицій щодо перейменування населених пунктів та районів області вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Розділ буде регулярно поповнюватися новими матеріалами, а його структура вдосконалюватися членами комісії та експертної групи, істориками і краєзнавцями за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті.

 

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.