Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 11:03:07

ЦВК розпочала підготовку до місцевих виборів

11.08.2015   08:00Агенцiя

10 серпня під час першого після набуття чинності Закону України "Про місцеві вибори" засідання ЦВК, яке провів її Голова Михайло Охендовський, Комісія прийняла вже понад 20 нормативних актів для його реалізації.

Так, ЦВК затвердила Перелік першочергових заходів, необхідних для реалізації зазначеного закону.

Також затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Комісія встановила форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, а також форми посвідчень суб’єктів та інших учасників виборчого процесу з місцевих виборів.
 
Окрім того, Комісія встановила форми списків виборців та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування з місцевих виборів. Визначено, що списки виборців  та витяги із списку виборців будуть виготовлятися на аркушах формату А3 з обох боків.

Комісія затвердила форми іменних запрошень на місцеві вибори. Визначено, що такі іменні запрошення виготовлятимуться органами ведення Державного реєстру виборців за формами, затвердженими цією постановою, та передаються відповідним дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць на паперових носіях формату А3, про що складається акт.

Окремою постановою ЦВК затвердила Роз’яснення щодо невключення осіб, засуджених до обмеження волі, до списків виборців на звичайних виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з місцевих виборів.

Визнано такою, що втратила чинність, постанову ЦВК від 6 червня 2014 року № 778 "Про Порядок складання попередніх списків виборців для звичайних виборчих дільниць з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів і визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Центральної виборчої комісії".

ЦВК встановила нормативні вимоги до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів і приміщень для голосування, а також перелік та норми забезпечення цих комісій транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види робіт і послуг, які ТВК можуть закуповувати за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, чи коштів відповідного місцевого бюджету, виділених на підготовку і проведення місцевих виборів. Крім того, встановлено, що Вимоги до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування, встановлені постановою ЦВК від 19 січня 2012 року № 5, будуть застосовуватися до приміщень дільничних виборчих комісій з місцевих виборів.

Окрім того, Комісія встановила Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур від республіканських в Автономній Республіці Крим організацій політичних партій до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим.

Також встановлено Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу територіальних виборчих комісій з виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ.

Крім того, Комісія затвердила Порядок проведення жеребкування щодо визначення номерів місцевих організацій політичних партій для розміщення їх назв у виборчому бюлетені з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад для голосування в багатомандатному виборчому окрузі та встановила необхідні для жеребкування форми списків місцевих організацій політичних партій.

Під час засідання Комісія затвердила форму і текст плакатів, що роз’яснюють порядок голосування на місцевих виборах та відповідальність за порушення законодавства про місцеві вибори. При цьому встановлено, що плакати виготовляються кольоровим друкарським способом на офсетному папері № 1 формату А3, щільністю 80 г/м2 з розрахунку по одному примірнику кожного плаката на кожну виборчу дільницю.

Окрім того, встановлено форму виборчого списку кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради, висунутих місцевою організацією політичної партії в багатомандатному виборчому окрузі.

Під час засідання ЦВК затвердила зразки та опис печаток територіальних і дільничних  виборчих комісій, а також зразок штампа "ВИБУВ".

Також затверджено зразки та опис вивісок виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, селищної, сільської виборчої комісії та дільничних виборчих комісій з місцевих виборів звичайних і спеціальних виборчих дільниць.

Окрім того, Комісія визначила розмір грошової застави для кандидата на посаду міського голови, а також розмір грошової застави для виборчого списку кандидатів у депутати обласної, районної, міської, районної у місті ради, висунутого у багатомандатному виборчому окрузі, на чергових місцевих виборах.

Також затверджено Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах, установлений Центральною виборчою комісією разом з Міністерством фінансів України.

ЦВК затвердила обсяг видатків, необхідних для підготовки та проведення чергових місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2015 року, включаючи видатки на реалізацію першочергових заходів, в сумі 1 180 300 000 гривень. При цьому взято до відома,  що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" Центральній виборчій комісії у такій сумі виділено кошти за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Встановлено Порядок спеціального інформаційного забезпечення проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ.

Внесено деякі зміни до постанови ЦВК від 28 жовтня 2008 року № 58 "Про затвердження Порядку виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок".

На завершення засідання затверджено рішення окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України ОВО № 205 від 3  серпня 2015 року № 74 щодо виконання повноважень членів цієї комісії на платній основі.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові планують створити Бібліотечний музей книги

У Чернігові планують створити Бібліотечний музей книги 10:51

Для когось карантин – це період вимушеної бездіяльності, а для когось – можливість розпочати нові цікаві проєкти.

На Чернігівщині перейшли до другого етапу послаблення карантинних заходів

На Чернігівщині перейшли до другого етапу послаблення карантинних заходів 10:46

Є всі підстави для переходу області на другий етап виходу із карантину. Відповідне рішення прийняла 28 травня обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА.

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області 08:18

28 травня у Чернігівській обласній державній адміністрації пройшов практичний семінар з садівництва та ягідництва. Цей захід об’єднав науковців з Інституту садівництва НААН, виробників плодово-ягідної продукції, фермерів та представників органів влади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини