«Гетьманська столиця» має стати популярним туристичним центром як важлива сторінка історії Української Держави
31 липня у Батуринi, під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка, відбулась нарада з актуальних питань збереження об’єктів Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця”.
У нараді взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, заступник Міністра соціальної політики Віктор Іванкевич, генеральний директор Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця” Наталя Реброва, виконавчий директор на громадських засадах благодійного фонду „Гетьманська столиця” Микола Бутко, віце-президент Національної академії наук України, академік Сергій Пирожков, представники місцевої влади, науковці і фахівці з питань збереження культурної спадщини.
Нарада присвячена стану об`єктів Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця”, археологічним дослідженням Батурина, для яких при Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка має бути створена постійно діюча археологічна експедиція.
Зокрема, йшлося про завершення ремонтно-реставраційних робіт і передачу у державну власність Цитаделі Батуринської фортеці з віднесенням до сфери управління Мінкультури та урегулювання питання власності частини палацово-паркового комплексу К.Г. Розумовського та вхідної групи до будинку В.Кочубея.
В’ячеслав Кириленко наголосив на тому, що необхідно консолідувати зусилля Уряду, центральних органів виконавчої влади та місцевих органів для вирішення питань роботи заповідника.
«Гетьманська столиця» представляє важливі сторінки історії Української Держави, і після відродження пам’ятки вона має стати популярною серед туристів», - сказав В’ячеслав Кириленко.
ФОТОрепортаж Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.