Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 00:55:34

90% медичної допомоги має надаватися на первинному рівні

01.08.2015   15:09Агенцiя

Підсумовуючи візит на Чернігівщину, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час прес-конференції для журналістів обласних ЗМІ зазначив:

— В цілому моє враження від перебування в медичних закладах області позитивне. Безумовно, існують проблеми, є питання, над якими потрібно працювати. Ми їх обговорили з першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем та начальником обласного управління охорони здоров’я Петром Гармашем. Уже опрацювали певний план дій із залученням фахівців Міністерства охорони здоров’я, фахівців управління для руху вперед.

Нам потрібно концентруватися на розвитку первинної ланки надання медичної допомоги, на засадах сімейної медицини. Необхідно зосередитися також на побудові єдиної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги у Чернігівській області. Зійшлися й у думці, що треба працювати у спільних робочих групах для покращання якості надання певних видів спеціалізованої медичної допомоги.

У разі побудови ефективної первинної ланки та оперативної служби екстреної медицини, ми зможемо локалізувати понад 90% звернень наших пацієнтів вже на первинному рівні. Решта припаде на вторинний рівень – так званий спеціалізований і високоспеціалізований рівень медичної допомоги.

У реформованій медицині гроші йтимуть за пацієнтом

За словами Віктора Шафранського, після впровадження реформ лікувальний заклад одержить більше прав у розпорядженні коштами, керівництво закладів та створені при них наглядові ради самостійно визначатимуть пріоритетність витрат. Проте й відповідальність за це зросте.

У пацієнтів також з’явиться вибір – у якій поліклініці чи в лікарні та у якого фахівця лікуватися. І чим більше звернеться людей до медустанови, тим більше фінансування вона одержить. Діятиме принцип, коли гроші йдуть за пацієнтом, фінансується не ліжко-місце, а ефективно надана медична послуга.

При цьому понад сорок медичних програм, що реалізуються за державні кошти, продовжать функціонувати.

Відповідаючи на запитання журналістів, заступник Міністра запевнив, що при реформуванні медичної галузі буде враховано територіальні та демографічні особливості кожного регіону, і жителі жодного населеного пункту не залишаться без допомоги медиків.

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини