Прокуратура Чернігівської області добиватиметься розгляду судом "майданівських справ" по суті
Прокуратура Чернігівської області у кримінальному провадженні щодо незаконної протидії Революції Гідності добивається призначення розгляду справи по суті.

На даний час готується апеляційна скарга на нове, від 24 липня, рішення Деснянського районного суду м. Чернігова про повернення обвинувального акта щодо посадовця державної виконавчої служби, який підозрюється у незаконних діях відносно учасників чернігівського «Євромайдану».
Прокуратура вважає дане рішення про повернення обвинувального акта необґрунтованим. А саме, що названі судом підстави не є такими, що унеможливлюють призначення кримінального провадження до судового розгляду.
Як вже повідомлялося раніше, перше рішення суду про повернення цього обвинувального акта вже було скасоване в апеляційному порядку.
Довідково:
Йдеться про одне з трьох направлених до суду кримінальних проваджень щодо незаконної протидії мирним зібранням у м. Чернігові в 2013-2014 роках. У ньому обвинуваченим є посадовець виконавчої служби — заступник начальника Центрального відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції.
Досудовим розслідуванням встановлено, що він у якості керівника виконавчої групи організував, контролював та сприяв проведенню залученими до виконавчих дій працівниками комунального підприємства незаконного демонтажу та вивозу приватного майна мітингарів.
При цьому він достовірно знав, що судового рішення про знесення установлених у сквері ім. М. Попудренка малих архітектурних форм і звуковідтворюючої апаратури не приймалися та виконання постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.11.2013 повинно полягати лише в оголошенні учасникам мирного зібрання його резолютивної частини.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець під час виконання рішення про заборону вчиняти певні дії або про утримання від вчинення певних дій доводить до відома боржника резолютивну частину такого рішення, про що складає відповідний акт. Після складення акта виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження.
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.