Прилуки позбавляться комуністичних символів
З метою забезпечення належної реалізації Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їхньої символіки" міський голова Дмитро Барнаш своїм розпорядженням №203р від 15 липня 2015 року “Про утворення комісії з питань реалізації Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їхньої символіки" утворив комісію для організації роботи щодо виконання даного Закону та надання пропозицій.
Засідання вищевказаної комісії відбулося 20 липня 2015 року, на якому секретар міської ради Валерій Чернов, голова комісії зазначив, що цей закон, вимагає особливої уваги та реагування. Тому, потрібно оперативно організувати роботу щодо його виконання — вжиття заходів із перейменування вулиць, демонтажу меморіальних дошок тощо.
У роботі комісії взяли участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Даценко, радник міського голови Іван Тютюнник, керівники структурних підрозділів міської ради, організацій, установ міста, члени виконавчого комітету, голови комітетів самоорганізації населення та представники громадськості.
Завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради Олена Александрова зауважила, що чіткий алгоритм дій викладено у збірнику «Як перейменувати вулицю», в якому містяться рекомендації фахівців, нормативно-правові акти, зразки документів, що значно полегшать роботу органам місцевого самоврядування. Зазначила, що найголовніше те, що перейменування має обов’язково пройти через громадське обговорення.
У ході роботи комісії, свої пропозиції до плану заходів озвучували директор Прилуцького Краєзнавчого музею ім.В.І. Маслова Тетяна Зоц та представники громадськості.
Проводити декомунізацію в населених пунктах області потрібно виключно цивілізованим шляхом — підсумував секретар міської ради Валерій Чернов.
Комісія визначила, що наступне засідання відбудеться завтра, 21 липня, о 13:00, із залученням представників Прилуцького МБТІ, реєстраційної служби, Прилуцького міського відділу Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області та засобів масової інформації.
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.