Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 05:53:52

Голова КВУ: Черга за продуктовими наборами в Чернігові – посміховисько на всю країну

18.07.2015   13:04Агенцiя

Нещодавно відбувся круглий стіл Комітету виборців України на тему: «Вибори як інструмент демократії» на якому експерти обговорили хід виборчої кампанії в Чернігові.

За словами Олексія Кошеля, директора КВУ, рекордна кількість кандидатів у бюлетені (91) – це своєрідна технологія. По-перше, такий список суттєво ускладнює пошук потрібного кандидата, відповідно, може затягнутися процес голосування та підрахунку голосів. По-друге, це дозволяє понизити явку виборців, у чому можуть бути зацікавлені певні кандидати, які опираються на окремі соціальні групи, а не на всіх виборців у окрузі.

– Важливо, щоб виборці прийшли на дільниці і проголосували, - пояснив Олексій Кошель.

Також директор КВУ акцентував увагу на збільшені силових технологій у останні дні. – Ми маємо низку псевдо замінувань, маємо приклади погроз членам комісії, пікетів. Якщо оберти не зменшаться, особливо актуально постане питання безпеки у день голосування та у період підрахунку голосів,- наголосив Олексій Кошель.Тому голова КВУ закликав кандидатів відмовитися від залучення до виборчого процесу мілітаристських структур. Це питання особливо актуальне у зв’язку з останніми подіями в Мукачевому і можливістю одного з кандидатів-бізнесменів залучити людей у камуфляжі у випадку, якщо його не влаштовуватиме результат.

Комітет виборців України представив посібник розроблений спільно з МВС для працівників міліції, де описано що потрібно робити у випадку провокацій, нападу тітушок на дільниці, повідомлення про псевдозамінування, тощо.

– Ми звернулися до Чернігвської міліції із зверненням щодо посилення безпеки на виборах, - розповіла Наталія Линник, головний директор програм КВУ.

Також Олексій Кошель розкритикував технологію непрямого підкупу виборців, яку масштабно та активно використовує останніми днями один з кандидатів. – Я хочу нагади людям, що немає жодної різниці яким чином підкуповувати виборця: грошима, послугами, продуктовими пакетами. Закон передбачає за це серйозну відповідальність, як для того хто купує, так і для того, хто продає свій голос (3-5 тисяч грн. або два роки ув’язнення – авт.). За словами Олександра Кошеля, сьогодні ми спостерігаємо масовий підкуп виборців у Чернігові, найвідкритіший за всю історію.

- Бабусі в Києві – це підлітковий вік у порівняні з тим механізмом, який сьогодні запущений одним з кандидатів у Чернігові, - акцентує директор КВУ. – Черги за продуктовими наборами у Чернігові – це посміховисько на всю країну, яке завдало серйозного удару по репутації нашої держави в очах міжнародної спільноти. Бо за виборами в Чернігові активно слідкують на Заході, - додав пан Кошель.

Наостанок представники КВУ ще раз закликали жителів Чернігова не ігнорувати вибори, а прийти і проголосувати. Це потрібно для того, аби окремі кандидати не могли маніпулювати явкою на дільницях, і аби голоси виборців не були вкраденими.

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Фахівцями Держпродспоживслужби виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні продукції

Фахівцями Держпродспоживслужби виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні продукції 12:30

Протягом ІV кварталу 2020 року відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів проведено 9 планових перевірок характеристик продукції, під час яких виявлені порушення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Також фахівцями відділу здійснено 2 позапланові перевірки.

Продуктивна співпраця та комунікація з бізнесом - пріоритет в роботі Чернігівської ОДА

Продуктивна співпраця та комунікація з бізнесом - пріоритет в роботі Чернігівської ОДА 12:25

Чернігівська ОДА готова вжити заходів для врегулювання проблемних питань у бізнесовій сфері та сприяти її подальшому розвитку.

У водія з ознаками сп’яніння патрульні виявили речовину, схожу на наркотичну

У водія з ознаками сп’яніння патрульні виявили речовину, схожу на наркотичну 12:12

Близько опівночі на вулиці Шевченка один з екіпажів патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Toyota Avensis. Як з’ясувалося, за кермом перебував 22-річний чернігівець.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини