Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 01:04:52

Виборча кампанія у 205 окрузі Чернігова: 127 кандидатів, перші інциденти, загроза застосування адмінресурсу

03.07.2015   07:34Агенцiя

У рамках громадського моніторингу виборів Громадянська мережа ОПОРА відзначає окремі випадки інцидентів провокативного та силового характеру у період виборчого процесу, а також застерігає щодо можливого застосування адміністративного ресурсу окремими кандидатами.

Євген Романенко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Чернігівській області, відзначає, що  протягом червня 2015 р. лише 5 з 127 кандидатів проводили системну агітаційну кампанію, а саме – Геннадій Корбан (висуванець партії «УКРОП»), Сергій Березенко (висуванець партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Юрій Тарасовець (самовисуванець, член партії «УДАР»), Андрій Міщенко (висуванець ВО «Свобода») і самовисуванець Тарас Костанчук. З іншого боку, більшість кандидатів залишаються маловідомими для виборців округу, що актуалізує загрозу дезорієнтації виборців під час волевиявлення.

Викликає суттєве занепокоєння атмосфера тотальної недовіри між кандидатами, які проводять активну агітаційну роботу в окрузі, а також окремі провокативні та силові інциденти. Анонімне повідомлення про наявність вибухових пристроїв у приміщенні ЦВК створило перешкоди потенційним кандидатам в останній день, передбачений для подачі документів на їх офіційну реєстрацію (25 червня). Об’єктивного та всебічного розслідування потребує факт побиття працівником внутрішніх справ, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, агітаторів  кандидата в народні депутати України Геннадія Корбана. 

Відзначимо, що пряме чи опосередковане зловживання адміністративними ресурсами загрожує легітимності виборчого процесу і залишається одним із ключових викликів для виборчих кампаній в Україні. У зв’язку з цим, аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев зауважив, що неоднозначним видається рішення визначити одного з кандидатів, висуванця партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Сергія Березенка, відповідальним у межах Ради регіонального розвитку при Президентові України за реалізацію проектів розвитку в Чернігівській області.

За допомогою моніторингу Постанов Центральної виборчої комісії ОПОРА встановила, що у поточному складі окружної виборчої комісії № 205 (станом на 01.07.2015) 10 із 18 членів ОВК не мають досвіду організації та проведення виборів у складі ОВК. У цілому ж, починаючи з 3 червня 2015 р., ЦВК прийняла чотири Постанови про внесення змін до складу цієї комісії, у результаті яких із «першого» складу ОВК було виключено 8 з 18 осіб. Надмірно велика кількість претендентів на депутатський мандат може негативно вплинути на утворення та діяльність дільничних виборчих комісій, коли активні учасники передвиборчої кампанії монополізуватимуть вплив на ці комісії через квоти маловідомих кандидатів.

Громадянська мережа ОПОРА закликає правоохоронні органи злагоджено та ефективно реагувати  на порушення виборчого законодавства та повідомлення про них під час виборчого процесу в окрузі № 205, а центральні та місцеві органи влади зайняти політично неупереджену позицію щодо виборчого процесу і самих кандидатів. Виборчий процес потребує системної координації виборчих комісій округу з боку ЦВК. Водночас кандидати мають проявити стриманість у передвиборчій кампанії, оскільки надмірна конфліктність виборів здатна поставити під сумнів суспільне сприйняття результатів голосування.

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини