Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:47:12

Чернігівщина позбавиться комуністичних символів до кінця року

25.06.2015   08:07Агенцiя

— Уже цього року, максимум – на початку наступного, Чернігівщина має позбавитися комуністичних символів, — на цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич 24 червня під час наради з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». У заході взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, керівники структурних підрозділів ОДА, організацій, установ області та представники громадськості.

Саме цей закон, за інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, вимагає особливої уваги та реагування. Тому, потрібно оперативно організувати роботу щодо його виконання — вжиття заходів із перейменування населених пунктів, вулиць, демонтажу пам’ятників тощо.

Окреслюючи перші кроки, зроблені у цьому напрямку, зазначалось, що структурний підрозділ ОДА вже понад місяць працює над реалізацією інформаційної складової. Так, проведено брифінг для ЗМІ за участю науковців та представників громадськості. Спільно з Українським інститутом національної пам’яті підготовлено та поширено у районах інформаційні матеріали, інфографіку, де детально відображено дії, які необхідно вжити щодо перейменування населених пунктів та вулиць.

Наразі вже розроблено проект розпорядження голови ОДА та відповідний план заходів. Серед найважливішого у ньому — створення комісії при облдержадміністрації, до складу якої увійдуть науковці, історики, представники обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень».

На місцях у першу чергу потрібно узагальнити перелік населених пунктів, що мають бути перейменовані. До попереднього списку, напрацьованого спільно з Українським інститутом національної пам’яті, вже внесено понад 70 населених пунктів. Особливу увагу приділятимуть районам де кількість населених пунктів для зміни назв чи не найбільша. Це Борзнянський, Коропський, Менський, Прилуцький райони.

Необхідно також узагальнити перелік вулиць, площ, інших об’єктів топоніміки, що мають бути перейменовані, а також перелік пам’ятників та інших зображень, які демонтують.

Акцентуючи увагу на юридичних аспектах перейменування населених пунктів області, вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, начальник юридичного відділу апарату обласної державної адміністрації Наталія Мужикова зауважила, що чіткий алгоритм дій викладено у збірнику «Як перейменувати вулицю». У ньому містяться рекомендації фахівців, нормативно-правові акти, зразки документів, що значно полегшать роботу органам місцевого самоврядування. Найголовніше те, що перейменування має обов’язково пройти через громадське обговорення.

У ході наради, свої пропозиції до плану заходів озвучували історики, краєзнавці та представники громадськості.

— Проводити декомунізацію в населених пунктах області потрібно виключно цивілізованим шляхом. До цього процесу ми будемо залучати органи місцевого самоврядування, а також науковців і істориків, — підсумував перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.