Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 22:36:56

Не допустити повторних спалахів африканської чуми свиней в області

24.06.2015   15:26Агенцiя

23 червня в приміщенні Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області відбулось засідання за «круглим столом» на тему: «Обговорення заходів забезпечення стратегії біологічної безпеки в Чернігівській області на 2015-2020 роки».

У заході взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, депутати обласної ради, представники Держсанепідслужби та Держекоінспекції в Чернігівській області, Державної установи «Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України».

Під час засідання були обговорені питання виникнення африканської чуми свиней (АЧС), шляхи інфікування та причини розповсюдження АЧС.

Присутні заслухали доповідь про моніторинг роботи пунктів пропуску на прикордонних територіях та проведення на них дезінфекції транспортних засобів.

Начальник головного управління ветеринарної медицини області Віктор Кульбако зазначив, що зараз область безпечна щодо інфекційних захворювань. Але біологічні загрози існують в усьому світі. Робиться усе, щоб не допустити занесення інфекційних захворювань на територію країни. Планується розробка спеціального плану, який затвердять на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Він буде обов’язковим для виконання усіма службами.

На завершення, учасники засідання домовились долучати не тільки профільні управління, які відповідають за епізоотичний стан, а й керівників області та депутатський корпус до захисту Чернігівської області від АЧС. Запропоновано внести в щорічну «Програму економічного розвитку області» пункт, який стосується дотримання належного епізоотичного стану Чернігівщини.

Довідково: Вперше африканська чума свиней виявлена в Кенії понад 100 років тому. Ця хвороба почала швидко поширюватися по всьому світу – через домашніх і диких тварин, птиць, гризунів, надшкірних паразитів. Вилікувати її неможливо і хворих свиней спалюють. В Україну вірус потрапив у 1970 році через завезене м’ясо. У 2012-му році хвороба в Україні нагадала про себе, у 2014-му році на Чернігівщині зафіксовано 10 спалахів, а вже у 2015-му виявлені випадки хвороби на Київщині. Ветеринарні медики залишають під жорстким контролем прикордонні пункти пропуску нашої країни.

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ