Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 23:16:18

Громадськість п’яти міст надала пропозиції щодо реформи державних підприємств

19.06.2015   08:15Агенцiя

Запровадження інституту незалежних директорів і нова політика у сфері управління державною власністю, що регламентуються запропонованим Мінекономрозвитку Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної власності», стали предметом обговорення на експертній зустрічі, яка відбулася 18 червня у Комунікативному центрі Уряду. Мета відеоконференції - оцінка регіонами положень проекту.

«Наша дискусія направлена на те, щоб зробити максимально реалістичні зміни в законодавство, які б справді працювали», - наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж.

Під час відеоконференції фахівці обмінялися думками, прозвучали критичні зауваження й питання від п’яти міст України (Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Львів, Чернігів).

Було наголошено, що цей проект закону саме на часі, адже зміни торкаються унітарних держпідприємств, що підпорядковані Міністерствам і відомствам (лише в Мінекономрозвитку їх близько 300), тому й постала нагальна потреба вирішити, як ефективно ними управляти в нинішній непростій ситуації.

Експерти, запрошені до диспуту, наголосили: не можна вводити додаткові обмеження й регуляцію в кризові часи. Якщо говорити про систему корпоративного управління, то наглядова рада й інститут незалежних директорів - це інструмент, ефективніший за існуючу систему, а відкриття звітності підприємств збільшує прозорість. Якщо говорити про договори з пов'язаними особами, наголосив один зі співрозробників проекту Євген Кравцов, то це дуже важливий інструмент, який повинен обмежувати ті зловживання, що найчастіше спостерігаються на держпідприємствах.

«Позитивний момент полягає у тому, що поняття «наглядова рада» і «незалежний директор» уже введено в національне законодавство. Попри те, їх запроваджено базисно, що не відкриває усіх аспектів, вказує не всі критерії. Тому законодавство слід розвивати. І це та мета, якій служить цей законопроект», - наголосив він.

Наприкінці експерти зауважили: Закон закладає основу для найважливіших напрямів і критеріїв, які будуть незмінними. Уточнення й удосконалення Закону відбуватиметься через підзаконні документи, приміром, нормативно-правові акти КМУ. Це зробить інструмент гнучкішим, а застосування механізмів ефективнішим.

Останні новини Чернігівщини

ЦВК призначила вибори на окрузі 208

ЦВК призначила вибори на окрузі 208 14:35

Центральна виборча комісія призначила вибори народного депутата у 208-му окрузі Чернігівської області на неділю, 25 жовтня.

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 14:16

Станом на 11 годину 5 червня в області +2 нових випадки коронавірусу.

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня 13:29

5 червня за ініціативи міського голови Ольги Попенко у сесійній залі міської ради відбулася чергова зустріч із директорами закладів дошкільної освіти міста та представниками батьківської громадськості стосовно вирішення питання відновлення роботи дитячих садочків в умовах адаптивного карантину.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:13

4 червня у великій залі міськвиконкому під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень 12:17

Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.