Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 13:25:25

Політичні технології в Чернігові: чи переможе "гречка"?

19.06.2015   07:16Агенцiя

Чернігів продавався Ярославському, на хвилі революції вірив Рудьковському, голосував за муку та гречку. Чи здатні чернігівці проголосувати за конструктивні дії і ефективну передвиборчу програму? Чи зможуть обрати свідомо і контролювати свій вибір? Проміжні вибори по 205 округу стануть ще одним індикатором політичної освіченості чернігівців.

Трохи історії. Що з’явилося спочатку: брудні політичні технології, за які змушені голосувати виборці, чи попит на брудні технології, які змушені використовувати політики? Точно сказати важко, але ці дві взаємозалежні речі часто стають ключовою характеристикою виборів.

В 2003 році Чернігів продемонстрував, що програма, проекти законів, конструктивні пропозиції – це не зовсім те, що йому цікаво. Нажаль… На проміжних виборах до Верховної ради пройшов Олександр Ярославський, який використав значний ресурс на зовнішню рекламу, концерти й інші розважальні та «пайкові» технології.

Микола Рудьковський в 2006 році взяв Чернігів емоційною боротьбою в рамках Помаранчевої революції, але конструктиву від нього місцеві так і не побачили.

У 2009 р. уже Олексій Савченко показав, що Чернігів можна «купити» благодійництвом, «гречкою», фарбою і т. д. Місто було засіяно ресурсами кандидата в мери і соціологія показувала його значну підтримку. Перехідним етапом від «гречки» до чесної боротьби стала політична діяльність Владислава Атрошенка в парламентських виборах 2012 і 2014 роках відповідно.

До речі, зараз, у 2015 році, також уже понесли крупу й консерви від одного з потенційних кандидатів – мабуть, «гречка» це все таки надійно.

Чи внесла Революція Гідності зміни в політичні технології? І так, і ні!
У суспільстві поступово посилюється негатив щодо пайкових технологій і підкупу. Грошові мішки, які заходять в місто і «засівають», стикаються з супротивом міських активістів і осудом громади.

Очевидно, що до конструктивного підходу ще далеко і у чернігівців є попит на розважальні заходи. Вибори по 205 округу наповнюються політичним шоу, змаганнями «овочів», театральними постановками без змісту.

Проте, вже зараз громадські активісти намагаються закликати до реальних дій, лобіювання корисних проектів. Слід пам’ятати, що депутат Верховної ради має не тільки допомагати Чернігову, але й мати бачення своєї роботи в парламенті і взаємодії з виконавчою владою.

Є сподівання, що політична грамотність чернігівців зростає і ми оберемо кандидата з конструктивними пропозиціями, який ефективно представлятиме Чернігів на всеукраїнському рівні.


Олександр Рись

PR

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові розпочав роботу велопатруль

У Чернігові розпочав роботу велопатруль 12:56

Сьогодні вперше на вулиці міста виїхав справжній поліцейський велопатруль. Інспектори на двоколісних транспортних засобах вишикувались в сквері імені Богдана Хмельницького, де до них звернувся начальник управління патрульної поліції Андрій Думич.

У партії

У партії "Слуга Народу" призначили керівників обласних осередків. У Чернігівський - Павло Халімон 12:34

У політичній партії «Слуга Народу» призначили керівників обласних осередків у дев’яти регіонах України.

У росіянина на кордоні вилучили кортик

У росіянина на кордоні вилучили кортик 12:07

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлявся легковий автомобіль «Фіат». В якості пасажира в ньому слідував 50-річний громадянин Росії.

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.

Школярам – про філармонійний центр

Школярам – про філармонійний центр 11:27

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» - це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог.