Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 12:44:31

Політичні технології в Чернігові: чи переможе "гречка"?

19.06.2015   07:16Агенцiя

Чернігів продавався Ярославському, на хвилі революції вірив Рудьковському, голосував за муку та гречку. Чи здатні чернігівці проголосувати за конструктивні дії і ефективну передвиборчу програму? Чи зможуть обрати свідомо і контролювати свій вибір? Проміжні вибори по 205 округу стануть ще одним індикатором політичної освіченості чернігівців.

Трохи історії. Що з’явилося спочатку: брудні політичні технології, за які змушені голосувати виборці, чи попит на брудні технології, які змушені використовувати політики? Точно сказати важко, але ці дві взаємозалежні речі часто стають ключовою характеристикою виборів.

В 2003 році Чернігів продемонстрував, що програма, проекти законів, конструктивні пропозиції – це не зовсім те, що йому цікаво. Нажаль… На проміжних виборах до Верховної ради пройшов Олександр Ярославський, який використав значний ресурс на зовнішню рекламу, концерти й інші розважальні та «пайкові» технології.

Микола Рудьковський в 2006 році взяв Чернігів емоційною боротьбою в рамках Помаранчевої революції, але конструктиву від нього місцеві так і не побачили.

У 2009 р. уже Олексій Савченко показав, що Чернігів можна «купити» благодійництвом, «гречкою», фарбою і т. д. Місто було засіяно ресурсами кандидата в мери і соціологія показувала його значну підтримку. Перехідним етапом від «гречки» до чесної боротьби стала політична діяльність Владислава Атрошенка в парламентських виборах 2012 і 2014 роках відповідно.

До речі, зараз, у 2015 році, також уже понесли крупу й консерви від одного з потенційних кандидатів – мабуть, «гречка» це все таки надійно.

Чи внесла Революція Гідності зміни в політичні технології? І так, і ні!
У суспільстві поступово посилюється негатив щодо пайкових технологій і підкупу. Грошові мішки, які заходять в місто і «засівають», стикаються з супротивом міських активістів і осудом громади.

Очевидно, що до конструктивного підходу ще далеко і у чернігівців є попит на розважальні заходи. Вибори по 205 округу наповнюються політичним шоу, змаганнями «овочів», театральними постановками без змісту.

Проте, вже зараз громадські активісти намагаються закликати до реальних дій, лобіювання корисних проектів. Слід пам’ятати, що депутат Верховної ради має не тільки допомагати Чернігову, але й мати бачення своєї роботи в парламенті і взаємодії з виконавчою владою.

Є сподівання, що політична грамотність чернігівців зростає і ми оберемо кандидата з конструктивними пропозиціями, який ефективно представлятиме Чернігів на всеукраїнському рівні.


Олександр Рись

PR

Останні новини Чернігівщини

Мена: міський голова та депутати склали присягу

Мена: міський голова та депутати склали присягу 11:27

Розпочалися повноваження депутатського корпусу Менської міської ради восьмого скликання.

Ніжин: через власну необережність при палінні загинув 63-річний чоловік

Ніжин: через власну необережність при палінні загинув 63-річний чоловік 11:12

3 грудня о 03:24 до Служби порятунку "101" у м. Ніжині надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вул. Євлашівській. Телефонували сусіди, які помітили загоряння.

Патрульні з’ясували обставини пошкоджень на центральній алеї Чернігова

Патрульні з’ясували обставини пошкоджень на центральній алеї Чернігова 11:04

Сьогодні вночі, проїжджаючи центральною площею міста, екіпаж патрульної поліції звернув увагу на свіжі сліди автомобільних шин, які вели в напрямку тротуару.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:52

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівський рибоохоронний патруль знищив понад 3 км сіток

Чернігівський рибоохоронний патруль знищив понад 3 км сіток 10:44

Другого грудня Чернігівський рибоохоронний патруль знищив 150 од. заборонених знарядь лову: сіток зяберних (одностінних) – 118 од., сіток поріжних – 27 од. та 5 од. ятерів. Загальна довжина утилізованих сітних знарядь лову склала 3 172 метрів.