Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 16:31:50

$ 35 млн на модернізацію тепломереж Чернігів може не отримати. Світовий банк просить уряд знайти інше місто

15.06.2015   17:51

Чернігів має шанс модернізувати тепломережі і завдяки цьому зменшити витрати тепла в будинках. Але може цей шанс і втратити. Ще рік тому Чернігів став одним з десяти міст, де збиралися реалізувати проект за рахунок коштів Світового Банку.

Але в результаті роботи над проектом спеціалисти банку з’ясували, що орендар мереж "ТехНова" для генерації тепла використовує вугілля, що забруднює навколишнє середовище. Це суперечить Кіотському протоколу, а отже, Світовий банк не має права дати кредит на Чернігвську ТЕЦ.

Після того, як представники Світового банку повідомили Чернігвський міськвиконком, влада втратила інтерес до цього проекту. Через це Світовий банк звернувся до Кабміну з проханням найти місто, яке замість Чернігова отримає ці кошти.

Про це говорили депутати та представники громадськості на зустрічі з Айратом Хакімзяновим, консультатном Світового банку. З‘ясувалося, що міська влада вже протягом тривалого часу не створює підприємство, яке може стати отримувачем цього кредиту, що поставило під загрозу саму можливість отримати ці кошти.

Вихід є. Міська рада створює комунальне підприємство. «ТехНова» укладає з ним договір і передає тепломережі, теплопункти та іншу інфраструктуру. Світовий банк виділяє кредит на модернізацію.

Умови дуже вигідні: 35 мільйонів доларів на 20 років практично під 0 відсотків. Споживачі отримують скорочення втрат тепла, кращий його облік, а отже, економію споживання та коштів.

Під час зустрічі народний депутат України Владислав Атрошенко звернувся до депутатів міської ради та закликав терміново підготувати проект рішення про створення такого комунального підприємства, а також висловив думку, що фірма «ТехНова», яка орендує ТЕЦ не перешкоджатиме цьому процесу, адже власником і мереж і підприємства ТЕЦ по суті є громада міста, а «ТехНнова» — лише орендар.

Зараз затримка виключно за міською владою.


Iрина Максименк

PR

Останні новини Чернігівщини

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА 12:17

У червні 2020 року жителями Чернігівської області сплачено за житлово-комунальні послуги 237,0 млн.грн. Це становить 123,7% нарахованих за цей період сум (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності 10:52

Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними мешканців Чернігівщини у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:19

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.