Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 21:16:17

Реєстраційні дії — на місцевий рівень

13.06.2015   08:46Агенцiя

Про це, зокрема, йшла мова під час прес-конференції, що 12 червня відбулася в облдержадміністрації за участю заступника Міністра юстиції України - керівника апарату Оксани Іванченко та начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Юрія Власенка.

За словами Оксани Іванченко, наразі триває процес оновлення кадрів в органах юстиції. Адже від цього залежить питання довіри до влади. При прийомі на роботу кандидати на державні посади проходять трьохблокове тестування. Також при Мінюсті є Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції, який організовує проведення семінарів та круглих столів з різних правових питань.

Важливим напрямком реформування в державі є також спрощення процедур реєстрації бізнесу і майна. Активно розвиваються проекти екстериторіальної реєстрації комерційної діяльності та речових прав на нерухоме майно.

— Міністрерство юстиції України планує ліквідувати монополію на реєстраційні дії. Передбачається передача цих функцій на місцевий рівень, — підкреслила заступник Міністра.

У рамках територіальної реформи повноваження щодо реєстрації нерухомості і бізнесу здійснюватимуть безпосередньо місцеві органи влади та нотаріуси. В об’єднаних громадах створюватимуться центри адміністративних послуг з методичної правової допомоги та з доступом до баз даних. Фінансування працівників центрів здійснюватиметься за рахунок адміністративного збору та податків. Безпосередньо за міністерством залишиться функція контролю за юридичною діяльністю та акредитація різних установ.

Як повідомив Юрій Власенко, Чернігівщина має невелику густоту населення. Тому для підвищення якості надання правової допомоги в області запроваджено особистий он-лайн прийом. Так, на сайті обласного управління юстиції громадянам в он-лайн режимі стало доступним отримати юридичну консультацію та потрапити на особистий прийому до керівництва управління.

Також представники ЗМІ отримали вичерпні відповіді на питання, що стосувались ставки податку на нерухоме майно, порядку перейменування назв населених пунктів, вулиць, юридичних осіб тощо.

Останні новини Чернігівщини

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції?

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції? 17:07

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад - це один з інструментів підтримки розвитку ОТГ за кошти державного бюджету.

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець 17:02

- Колеги, я вас прошу, давайте без пафосу, - такими були перші слова Прем’єр-міністра Олексія Гончарука у Козельці. На центральній площі селища його зустрічали керівники обласного, районного та місцевого рівнів.

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), -

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), - 15:20

йшлося на семінарі за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Правові основи функціонування державної системи страхового фонду документації України», яке було проведено Чернігівським центром підвищення кваліфікації для начальників архівних відділів районних державних адміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад.

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність 14:08

Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі на зустрічі 19 лютого 2020 року.

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний 13:29

Перше у 2020 році засідання Громадської ради при облдержадміністрації відбулося 19 лютого. На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини