Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 21:08:48

Жителі сіл і селищ області вирішують, з ким і як об’єднуватися в ході територіальної реформи. ВІДЕО

08.06.2015   08:13Агенцiя

Виникають дискусії, які ми прослідкуємо на прикладі Ічнянського району. Тут вирішується питання: чи буде створена на базі району одна територіальна громада, чи дві – з центрами в самій Ічні і в Парафіївці.

Замість 22-х районів у складі нашої області, ймовірно, залишиться чотири або п’ять з центрами в найбільших містах. Це прогноз щодо територіальної реформи, який випливає з норм Закону про об’єднання територіальних громад і з методики, затвердженої Кабінетом міністрів.

От для прикладу Ічнянський район: порівняно з багатьма іншими досить розвинений економічно, а тим не менше його не буде.

Теперішні сільради за законом на добровільних засадах об’єднуватимуться в більші, ніж зараз, територіальні громади. Отже якщо вже входити до складу більшої адміністративної одиниці, то хоча б як одна територіальна громада — таку думку висловили в Ічні.

Але зі свого боку громада Парафіївки висловила бажання зробити своє селище центром окремої майбутньої громади. Вже більше року тому селище стало одним з місць проведення пілотного проекту з територіальної реформи. Тепер парафіївці пропонують десятьом сільрадам Ічнянського району приєднатися до них. За законом державна допомога виділятиметься на територіальну громаду, і керівник буде теж обиратися громадою, а не призначатися.

А в районі з 29-ти центрів місцевих рад тільки Ічня й Парафіївка вкладаються в норми, запропоновані методикою Кабміну (за кількістю населення, зокрема й дітей дошкільного й шкільного віку та за наявністю соціальних закладів).

У Парафіївці й сусідній Іваниці провели передбачені законом громадські слухання, учасники яких висловилися за об’єднання.

На черзі громадські слухання ще в восьми селах поблизу Парафіївки. Голосування громад має бути закріплене на сесіях сільрад, а результати передані до обласної ради і згодом до Кабміну для прийняття рішення щодо територіальних змін. Оскільки, таким чином, почалася дискусія: дві буде громади на Ічнянщині чи одна – то прозвучали перестороги, що з боку районного керівництва може бути задіяний адміністративний ресурс, щоб зберегти центр тільки в Ічні і відповідно теперішні посади.

Зі свого боку керівництво району заперечує припущення про адміністративний тиск і стверджує, що в усьому вони орієнтуються на волевиявлення громад.

В усякому разі робочі групи з питань територіальної реформи при головах райдержадміністрацій працюють і в Ічні, і в інших районах області. Учасники груп сподіваються, що якщо і є певні амбіції у теперішніх посадових осіб, то все-таки вирішальними будуть не особисті інтереси, а громадські, притому висловлені прозоро й добровільно.

Останні новини Чернігівщини

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції?

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції? 17:07

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад - це один з інструментів підтримки розвитку ОТГ за кошти державного бюджету.

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець 17:02

- Колеги, я вас прошу, давайте без пафосу, - такими були перші слова Прем’єр-міністра Олексія Гончарука у Козельці. На центральній площі селища його зустрічали керівники обласного, районного та місцевого рівнів.

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), -

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), - 15:20

йшлося на семінарі за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Правові основи функціонування державної системи страхового фонду документації України», яке було проведено Чернігівським центром підвищення кваліфікації для начальників архівних відділів районних державних адміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад.

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність 14:08

Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі на зустрічі 19 лютого 2020 року.

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний 13:29

Перше у 2020 році засідання Громадської ради при облдержадміністрації відбулося 19 лютого. На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини