Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 22:35:45

Питання продовольчої та енергетичної безпеки – найголовніші в країні

06.06.2015   10:33Агенцiя

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в ході робочого візиту до Чернігівської області.

Під час проведення семінару з енергоефективного партнерства, високопосадовець наголосив на необхідності впровадження заходів, спрямованих на зменшення споживання російського природного газу, який нині є політичним інструментом у стосунках з Україною.

— Ми маємо чітко зрозуміти, що нічого не робити ми вже не можемо. Потрібні системні кроки, які зменшать споживання газу та зекономлять гроші, - зазначив Геннадій Зубко.

Розповідаючи про основні державні програми з енергоефективності, запропоновані населенню, Віце-прем’єр-міністр України закликав долучитися до вирішення питання енергетичної безпеки не лише владу, а й громадськість.

Представник Ради регіонального розвитку Сергій Березенко у своєму виступі підняв питання розвитку інфраструктури міста, вирішення яких залежить також від органів центральної влади.

Він також наголосив на важливості донесення до населення інформації щодо того, як можна за рахунок тих чи інших ініціатив Уряду та європейського досвіду забезпечити економію енергії.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч поінформував присутніх про роботу в області щодо раціонального, ефективного споживання електроенергії, тепла, води та газу.

Він повідомив, що триває робота щодо оптимізації витрат енергоресурсів населенням. Реалізуються ініціативи Уряду України щодо стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів, а також розробляється відповідний проект регіональної програми.

В рамках реалізації ІІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у містах Ніжин, Прилуки планується реалізувати проекти з енергоефективності для об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Гжегош Гайда, керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні», закликав не шукати у цьому напрямку нових шляхів, оскільки вони в же є та ефективно працюють у багатьох країнах. За його словами, саме співпраця держави з населенням і повинна стати відходом від популізму і початком реальних змін.

З напрямками реалізації Державної підтримки термомодернізації житлових будівель, умовами та перспективи впровадження енергоефективних заходів присутніх ознайомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Учасники заходу також мали змогу довідатися про залучення кредитних коштів для проведення енергоефективних заходів у будинках ОСББ, а також ознайомитися з досвідом та умовами їх кредитування банками.

Довідка. Чернігівську область за рівнем використання паливно-енергетичних ресурсів можна порівняти з Вінницькою, Рівненською, Житомирською. Проте, враховуючи галузеву структуру промисловості, вона має свої особливості паливного балансу.

Підприємствами, організаціями та населенням області за 2014 рік використано на 7% менше умовного палива, енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, ніж рік тому. У структурі використаного палива в області більшу частку 51% займає природний газ, 18,0% - вугілля. Найбільшими споживачами енергоресурсів є промисловість та населення.

Реалізується Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки. Так, у 2014 році в усіх сферах суспільного виробництва впроваджені енергозберігаючі заходи на загальну суму 88 мільйонів гривень. Це дасть можливість економити щорічно 32,4 тисяч тонн умовного палива на загальну суму 75 мільйонів гривень.

Одним із шляхів зменшення обсягів споживання первинних енергоресурсів, в першу чергу природного газу, є впровадження нетрадиційних джерел енергії.

На даному етапі велика увага приділяється використанню наявних місцевих видів палива. Наш регіон має значний торф’яний ресурс — 12% від загальних запасів в Україні. Крім того, є великий потенціал відходів деревини.

Так, у минулому році на 72 об’єктах теплопостачання проведено роботи з реконструкції котелень, в тому числі на використання альтернативних видів палива 50 котелень.

Вжито заходи щодо залучення інвесторів, які провели роботу по переведенню котелень на альтернативні види палива на 25 об’єктах бюджетної сфери.

В цілому за минулий рік в області було спожито 713,5 мільйонів кубічних метрів природного газу, що на 97,7 мільйонів кубометрів або на 12% менше у порівнянні з 2013 роком.

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини