До Дня соціальної справедливості
З нагоди проголошення Дня соціальної справедливості, 20 лютого в головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відбулася робоча зустріч соціальних партнерів області.

руки
Зазначено, що в області продовжується робота, спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення. Сфера діяльності соціальних партнерів області закріплена регіональною угодою, укладеною у березні минулого року.
Угода узагальнила низку завдань у сфері економічного і соціального розвитку регіону, підвищення ефективності виробництва, захисту прав працівників, забезпечення соціальних гарантій, продуктивної зайнятості та підвищення якості робочої сили, оплати праці та зростання доходів населення, задоволення соціально-культурних та духовних потреб, удосконалення соціального діалогу в рамках новоприйнятого Закону України від 23 грудня 2010 року № 2862–VI «Про соціальний діалог в Україні», які мають виконуватися впродовж 2011-2015 років, тобто на термін дії угоди. Угода має соціально орієнтований характер, підтвердженням того є розширення зобов’язань, направлених на забезпечення гарантій та захист.
Профспілки наполягають на необхідності удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин на рівні підприємств, бо саме колективний договір має стати документом, що забезпечить соціальну справедливість, в першу чергу, найманих працівників. Так, на сьогодні регулюють соціально-трудові відносини через колективний договір 3237 колективів, що охоплює 87,0% працюючих, більшість колективних договорів мають соціальне спрямування не тільки на працюючих, а й членів їх сімей, тим більше, що цей документ без будь-якого втручання може передбачити більш високі соціальні пільги та гарантії. У таких галузях, як охорона здоров’я та надання соціальної допомоги; діяльність пошти та зв’язку; освіта; будівництво майже стовідсоткове охоплення колдоговірним регулювання. А в таких, як фінансова діяльність; торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де відсоток охоплення складає трохи більше 50,0%, колективний договір ще не зовсім прижився, тому соціальним партнерам варто спрямувати розвиток соціального діалогу нижчого рівня в даних галузях.
Роботодавцями, зокрема обласним об’єднанням організацій роботодавців, відмічено, що на території області зареєстровано декілька обласних організацій роботодавців, створених з одних і тих підприємств, які мають свідоцтво про репрезентативність та використовують працю одного і того ж найманого працівника. Тому необхідно ініціювати доопрацювання та внесення змін до відповідних нормативно-правових документів, аби не загубилися ті, кого об’єднання дійсно представляють.
Органи виконавчої влади зацікавлені також в проведенні ефективного діалогу між роботодавцями та найманими працівниками, цивілізованому вирішенню нагальних питань, особливо тих, які є наболілими і не завжди можуть безкомпромісно вирішуватися на користь однієї чи іншої сторони.
Тому спільно з соціальними партнерами, зокрема органами праці та соціального захисту населення з метою роз’яснень актуальних питань трудового законодавства вже проведено 31 січня цього року семінар з представниками трудових колективів Чернігівського району, 15 лютого – Городнянського. За результатами засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 07 лютого ц.р., на тему: «Про договірне регулювання соціально-трудових відносин», засоби масової інформації довели до широкого загалу актуальність укладення колективних договорів та на що доцільно звернути увагу для запобігання негативним наслідкам.
В робочій зустрічі також взяли участь представники Пенсійного фонду в області та підтримали пропозиції соціальних партнерів щодо співпраці.
Щоб здолати соціальні, політичні, економічні негаразди та досягти соціальної справедливості, потрібна виважена, зорієнтована на громадський інтерес направленість у всіх сферах життя, зокрема відповідальний та чесний бізнес, громадянський обов’язок. Саме тому плідна співпраця соціальних партнерів має стати одним з головних напрямків утвердження соціальної справедливості в суспільстві.
Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністраці
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.