Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 листопада, 15:55:05

На Чернігівщині розпочала роботу Рада регіонального розвитку

07.05.2015   14:40Агенцiя

Налагодження ефективної взаємодії державних органів з місцевою владою, напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування та здійснення реформ у сфері децентралізації стануть головними завданнями Ради регіонального розвитку Чернігівської області, яка відсьогодні розпочала свою роботу.

У нараді з питань діяльності Ради взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, відповідальний за Чернігівщину від Адміністрації Президента Сергій Березенко та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Оперативність створення Ради регіонального розвитку області, зумовлена необхідністю якнайшвидшого виконання завдань Президента України та вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіону.

— Необхідність пошуку спільних шляхів вирішення проблем області, а також максимальне урахування потреб населення при проведенні адміністративно-територіальної реформи є одним з вагомих аргументів у створенні Ради регіонального розвитку, — зазначив Валерій Куліч.

При цьому, на його думку, дуже важливо зважати не лише на соціальну складову, а й на економічний потенціал регіону. Це, в свою чергу, забезпечить належне фінансове підґрунтя для ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Тому до роботи Ради регіонального розвитку області необхідно залучати представників органів як державної виконавчої влади, так і місцевого самоврядування, фахівців у різних галузях економіки, політики, юриспруденції.

— Рада регіонального розвитку це той інструмент що дозволить не тільки вирішувати накопичені роками проблеми, а й максимально просувати свій регіон і відстоювати інтереси Чернігівщини, — констатував очільник області.

Характеризуючи основні завдання Ради, Сергій Березенко підкреслив, що вона повинна стати базою, на якій будуть прийматися важливі рішення у сфері реалізації регіональної політики.

— Базовим завданням Ради регіонального розвитку є робота над ефективним використанням внутрішнього економічного та культурного потенціалу області, підвищенням конкурентоспроможності та її економічної незалежності з метою залучення зарубіжних інвестицій. Це майданчик для комунікацій, який ми маємо вмило використати для забезпечення розвитку Чернігівщини, — наголосив відповідальний за Чернігівщину від Адміністрації Президента.

На його переконання, до роботи Ради необхідно залучити ще й усіх народних депутатів України, які представляють Чернігівщину в Парламенті.

Про необхідність і актуальність створення Ради регіонального розвитку області говорили у своїх виступах Микола Звєрєв та Олександр Соколов.

Підсумовуючи, голова обласної державної адміністрації поставив завдання керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації у двотижневий строк подати пропозиції до Положення про Раду, її персональний склад, а також перелік першочерговий питань для обговорення на подальших засіданнях.

Останні новини Чернігівщини

Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22

Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.

Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51

Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.

Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20

Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.

У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49

10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.

Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08

Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини