Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 16:54:26

“Європейські традиції місцевого самоврядування в Україні”

05.10.2011   12:59Агенцiя

За цією темою у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій проходить кількаденний семінар, в рамках якого 4 жовтня голова обласної ради Анатолій Мельник разом зі своїм першим заступником Іваном Коробкою та заступником Валентином Мельничуком зустрілися із заступниками голів районних рад, що тут навчаються.

Олена Костевич

Олена Костевич

Зустріч була присвячена темі співпраці органів місцевого самоврядування щодо ефективного вирішення питань життєдіяльності територіальних громад області.
Анатолій Мельник, зокрема, зазначив, що повсякденна робота місцевих рад вимагає впровадження сучасних форм і методів управління, налагодженої співпраці між усіма гілками органів влади.

Під час свого виступу він особливо зупинився на досвіді роботи постійних комісій облради. Зокрема акцентував увагу на діяльності комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, екології та природних ресурсів, яка на даний час опрацьовує комплекс проблем пов’язаних з складністю та довготривалістю видачі громадянам державних актів на земельні ділянки. Для розв’язання цього питання комісією підготовлено Звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин стосовно внесення змін до чинного законодавства для спрощення процедури проходження технічної документації із землеустрою щодо виготовлення державних актів.
Було відзначено таку форму роботи постійних комісій, як виїзні засідання, коли безпосередньо в територіальних громадах вивчаються життєво важливі питання. Цей досвід гідний наслідування і в районах.

Продуктивності депутатської роботи і поінформованості населення в області сприяє “Єдиний день депутата”. В цьому скликанні він проходить разом з єдиним днем інформування органами виконавчої влади трудових колективів і населення. Поєднання цих заходів сприяло вирішенню багатьох проблемних питань на місцях.
Пріоритетом в роботі обласної ради є зміцнення зв’язків та взаємодії між радами всіх рівнів щодо розв’язання повсякденних проблем територіальних громад.
Значною мірою цьому сприяє діяльність обласної Асоціації “Ради Чернігівщини”, до складу якої входять голови районних рад та міські голови Ніжина, Прилук і Чернігова, а також Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, у складі якої міські та селищні голови населених пунктів, які є районними центрами.
Підписано угоди в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, для участі в другій фазі якого увійшли шість районів (Бахмацький, Городнянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський, Щорський).

В шостому скликанні було започатковано проведення в районах області нового за змістом заходу – День обласної ради. Це консультативно-методичний захід, в ході якого розглядаються актуальні питання організації роботи органів місцевого самоврядування. Такі заходи вже відбулися у п’яти районах: Ніжинському, Носівському, Семенівському, Прилуцькому та Бахмацькому. Мета їх – надання практичної допомоги.

Окремо Анатолій Мельник зупинився і на деяких документах, що були прийняті на останній сесії обласної ради. Зокрема, це Звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року №835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг”.

Іван Коробка у своєму слові до учасників семінару акцентував увагу на необхідності своєчасного і ефективного освоєння коштів, виділених депутатам обласної ради на виконання депутатських повноважень. Всього планується передбачити видатки обласного бюджету на зазначені цілі в загальній сумі 1млн. грн., або – по 10 тис. грн в розрахунку на кожного депутата. Він закликав заступників голів районних рад допомогти депутатам зорієнтуватися і направити ці кошти на першочергові цілі.


У свою чергу, Валентин Мельничук проінформував заступників голів районних рад про специфіку взаємовідносин між органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та депутатським корпусом усіх рівнів. Розповів про вплив такої співпраці на прийняття рішень та ефективне виконання затверджених радами галузевих програм, що повинно позитивно впливати на розвиток територіальних громад Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини