В Чернігові обговорювали проблеми ресоціалізації засуджених
В роботі регіональної зустрічі взяли участь представники державної пенітенціарної служби, прокуратури, міліції, державної міграційної служби. Мета зібрання - допомогти громадянину, який виходить на волю після відбуття покарання, безболісно пройти процес повернення до українського суспільства.

Соціальні ініціативи, направлені на підтримку та захист прав найвразливіших категорій громадян, є вкрай важливими для України і потребують підтримки з боку всіх гілок влади, соціально відповідального бізнесу та інститутів громадянського суспільства.
З цією метою з січня 2015 року стартував багатовекторний проект «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні», основною метою якого є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, хворих на ВІЛ/СНІД) та їх сімей.
Проект ставить собі за мету підвищити рівень правової освіти з проблематики дотримання прав людини. Також проект планує покращити спроможність центральних та місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства створювати ефективні моделі співпраці з метою надання правової та соціальної допомоги засудженим та колишнім в'язням.
Для цього створюється можливість для структурованого міжгалузевого діалогу громадськості, місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, соціальних працівників, об'єднань громадян на місцях для розробки спільного плану дій.
Старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області капітан міліції Наталія Юріна ознайомила зібрання з роботою міліції, яка спрямована на профілактику і недопущення злочинів серед підлітків. Зокрема йшлося про допомогу неповнолітнім у працевлаштуванні та залученні їх до активного здорового способу життя.
Нині на обліку в міліції перебуває 103 дитини, що значно менше за аналогічний період минулого року. Також порівняно з 2014 роком в області фіксується значне зменшення кількості підлітків, які скоїли злочини, (на 31%). На думку міліції, це в першу чергу пов'язано з активною профілактичною роботою, яку проводять правоохоронці в навчальних закладах області.
Проектна діяльність, фінансування якої забезпечується Європейським Союзом, здійснюється міжнародною неурядовою організацією «Міжнародна тюремна реформа» у співпраці з національними партнерами та за загальною координацією діяльності в Україні ВГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник».
Присутні ознайомилися з регіональними проблемами ресоціалізації уразливих груп засуджених та звільнених з місць позбавлення волі на Чернігівщині, обмінялися досвідом та провели жваві дискусії.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.