Про третьому колу: активісти знову просять депутатів і мера підтримати місцеві ініціативи
Громадські активісти сподіваються, що проект рішення який відкриє шлях до впровадження процедури місцевих ініціатив, буде ухвалено під час 50 сесії Чернігівської міської ради в квітні.
Знову йтиметься про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Чернігова в частині, що стосується кількості підписів на підтримку проекту рішення, розробленого активними містянами. Планується, що цього разу відповідний проект рішення на прохання громадських активістів заздалегідь внесуть на розгляд самі депутати.
Нагадаємо, що сьогодні аби внести проект рішення чернігівцям на розгляд сесії міської ради згідно положень Статуту необхідно зібрати більше 20 000 підписів городян, що нереально і ніколи не буде працювати. Запропонованими змінами до Статуту цю цифру пропонується зменшити до 300 підписів.
Водночас, аби внести пропозиції щодо змін і доповнень до Статуту мешканці Чернігова можуть скористатися правом на місцеву ініціативу. Однак, коли вони стосуються норм, що регулюють саму процедуру місцевих ініціатив, залишається вести перемовини виключно з суб’єктами подання. Нині для активістів міста Чернігова є завданням зібрати щонайменше 17 підписів депутатів щодо включення зазначеного питання в порядок денний.
До слова, свої підписи в заяві на ім’я міського голови залишили представники депутатської групи «Рідне місто». Нині громадські активісти очікують на рішення фракції «Батьківщина», яке прийматиметься колегіально, а також сподіваються на підтримку інших представників депутатського корпусу Чернігівської міської ради.
Нагадаємо, що на засіданні попередньої сесії питання про місцеві ініціативи було включено з голосу та наприкінці робочого дня не набрало необхідної кількості голосів через малу кількість присутніх депутатів. «За» проголосували лише 23 обранці. А внесення змін так і не стало першим етапом ухвалення Положення «Про місцеві ініціативи в місті Чернігові».
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.