Міністерство інфраструктури закликає міську раду Чернігова забезпечити гарантоване право медиків на заробітну плату, а громадян - на медичну допомогу
Місцеві органи влади Чернігова та Житомира саботують процес передачі залізничних лікарень з балансу залізниць місцевим громадам. Це призводить до виникнення у медичних закладів заборгованості по зарплаті, комунальним та іншим платежам. А також ставить під загрозу процес надання медичних послуг жителям міст і, зокрема, залізничникам, від своєчасного обслуговування яких досить часто залежить безпека залізничних пасажирських і вантажних перевезень. Міністерство інфраструктури закликає місцеву владу забезпечити гарантоване право медиків на заробітну плату, а громадян – на медичну допомогу.

01.01.2015 набрав чинність Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», який вимагає у місячний строк забезпечити передачу з державної власності у комунальну 79 медзакладів Укрзалізниці. Проте, органи місцевого самоврядування Чернігова в особі міського голови Соколова О.В відмовили вузловій лікарні станції «Чернігів» у відкритті рахунку в Казначействі та виділенні будь-якого фінансування закладу. Через це 77 співробітників лікарні з січня 2015 року не отримують заробітну плату. 13 березня 2015 прокуратурою Чернігівської області заявлено позов до суду з вимогою зобов'язати міську владу прийняти в комунальну власність чернігівської громади вузлову лікарню станції Чернігів Південно-Західної залізниці.
Згідно з рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради вузлова поліклініка станції Житомир Південно-Західної залізниці була передана до комунальної установи «Центральна міська лікарня №1» як окремий структурний підрозділ. 37 працівникам поліклініки надали можливість працевлаштування, але заробітну плату за січень-лютий 2015 року міська влада платити відмовилась, незважаючи на те, що кошти від держави, необхідні на забезпечення нормальної роботи медзакладу, до місцевого бюджету надійшли.
Міністерство інфраструктури заявляє, що відмова у фінансуванні закладів є грубим порушенням вимог законодавства, а саме статті 49 Конституції України, статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та інших нормативно-правових актів. Такі неправомірні дії міських органів влади Чернігова та Житомира призводять до заборгованості по заробітній платі перед працівниками медичних закладів, утворення та зростання заборгованості з виплати загальнообов'язкових внесків, комунальних платежів, чим ставлять під загрозу роботу медзакладів, і як наслідок – безпеку руху поїздів.
Довідкова інформація.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» визначено перелік усіх залізничних медичних закладів, які передаються на баланс місцевих органів самоврядування. З дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» у місячний строк необхідно забезпечити передачу з державної власності у комунальну власність 79 медзакладів Укрзалізниці.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 11 затверджено Порядок та умови надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно до якого обласні та районні державні адміністрації зобов’язані забезпечити проведення своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ і розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами сфери охорони здоров’я, не допускаючи жодного прострочення заборгованості.
Станом на 02.04.2015 відкрито рахунки для 90% лікарень, отримано медичні субвенції на суму 111,6 млн. грн. Частина відомчих медичних закладів залізничного транспорту знаходиться в зоні активних бойових дій Луганської та Донецької областей і тому зі зрозумілих причин порядок фінансування та перепідпорядкування до місцевих органів влади не може бути забезпечений повністю. Винятком є вузлові лікарні станцій Чернігів та Житомир, де процес включення цих медзакладів до мережі управління МОЗ на місцевому рівні блокується місцевими та обласними радами.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).