Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 травня, 23:47:59

Чернігівці також будуть “фільтрувати” парламент

11.02.2012   12:44Агенцiя

Перші збори громадської ініціативи ЧЕСНО відбулися в Чернігові 10 лютого в приміщенні прес-клубу “Чиста політика”. Зустріч проходила у форматі презентації громадського Руху для всіх зацікавлених.

На збори прийшло більше тридцяти громадських діячів, журналістів, представників політичних партій.

Координатор Руху в Чернігові Павло Пущенко розказав про мету, завдання та перспективи ініціативи ЧЕСНО.

Громадський рух ЧЕСНО започатковано групою зацікавлених активістів спільно з представниками партнерства “Новий Громадянин”. Рух утворився 29 жовтня 2011 року під час акції “Фільтруємо парламент за 24 години” – рівно за рік до чергових парламентських виборів в Україні.

Мета Руху – активізувати суспільство, щоб очистити майбутній парламент від недостойних депутатів. Символ кампанії – часник – засіб дезінфекції та боротьби з нечистою силою.

Учасники Руху розробили для кандидатів громадські критерії доброчесності, серед яких, зокрема, такі:
-незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців
-непричетність до корупційних дій
-відповідність задекларованих доходів та майна стилю життя
-відсутність фактів порушень прав і свобод людини
-особисте голосування в парламенті
-відвідання не менше 75% засідань Верховної Ради України

Спільно з журналістами та громадськими активістами учасники Руху перевірять нинішніх і майбутніх депутатів на відповідність цим критеріям.

Учасники Руху будуть публічно вимагати у політичних сил визнати громадські критерії та не допустити до участі у виборах тих кандидатів, які їм не відповідатимуть.

До початку виборчої кампанії учасники Руху планують дослідити на відповідність критеріям 450 нинішніх народних депутата. За результатами дослідження активісти вимагатимуть від партій не включати у нові виборчі списки тих, хто не відповідатиме визначеним критеріям.

З офіційним початком кампанії в липні 2012 р. експерти та аналітики Руху проведуть дослідження кандидатів-мажоритарників. Загалом очікується 3500-4000 кандидатів. Результатом дослідження стане “барометр доброчесності” кандидатів, з яким зможе ознайомитися кожен виборець. Барометр доброчесності сприятиме усвідомленому та виваженому голосуванню громадян на майбутніх парламентських виборах.

Ініціатива відкрита для приєднання громадських організацій та індивідуальних учасників. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть брати участі у виборах.

В Чернігові наразі виказали бажання долучитися до ініціативи ЧЕСНО так громадські організації: чернігівський осередок Центру політичних студій та аналітики, Освітній Центр “Ініціатива”, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, Чернігівське міське громадське об’єднання “Сіверяни”, “Молодь XХI століття”, центр “Доброчин”, Чернігівський центр прав людини, Українська студентська спілка, “Молода Просвіта”, Молодіжний інформаційний центр, Клуб молодого політолога, М’АРТ, Демократичний альянс, “Студентська свобода”.

Також під час презентації бажання приєднатися до Руху виказало близько десятка, як вони себе назвали, “активних громадян”

Незабаром буде в Чернігові буде утворено координаційну раду громадського руху ЧЕСНО, що виконуватимуть тактичні та стратегічні завдання Руху, реалізовуватимуть окремі напрямки діяльності. Індивідуальні активісти, які готові долучитися та підтримати Рух ЧЕСНО, стануть “учасниками” або “прихильниками”.

Контактна особа: Павло Пущенко (063)4785562

Останні новини Чернігівщини

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області презентували сервіс податкового супроводу ветеранського підприємництва

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області презентували сервіс податкового супроводу ветеранського підприємництва 12:25

Сьогодні у Чернігові в Офісі податкових консультантів презентували нову послугу для захисників та захисниць України - податковий супровід ветеранського підприємництва.

 Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії

Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії 10:04

В суботу, 2 травня, відбулася 47-ма сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 28 депутатів і депутаток.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 10:01

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула неповнолітня.

4 травня: цей день в Україні і світі

4 травня: цей день в Україні і світі 09:59

День 1531 Російська агресія - Day 1531 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини