Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 04:41:49

Місцеві прокуратури вимагають через суд від рад привести ставки орендної плати за комунальне майно у відповідність до закону

17.03.2015   10:05Агенцiя

Прилуцькою та Ніжинською міжрайонними прокуратурами та прокуратурою Менського району заявлено до суду адміністративні позови до відповідних місцевих рад з вимогою привести у відповідність до вимог чинного законодавства місцеві Методики розрахунку та використання плати за оренду комунального майна.

За законом, орієнтиром у цьому питанні є затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 №786 Методика розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу. Проте, аналогічні методики, затверджені вищевказаними місцевими радами, в окремих пунктах не відповідають її нормам.

Зокрема, встановлено, що замість стягнення 1 гривні на рік за об’єкт комунальної власності з бюджетних установ стягується 1 гривня за квадратний метр. Це призводить до нарахування сум від 10 до 50 тис грн на рік. У той же час, у кошторисах цих бюджетних установ (Центру екстреної медичної допомоги, інших медичних установ (Ніжин), Управлінь Пенсійного фонду, соціального захисту, агропромислового комплексу(Прилуки)) таких витрат законодавством не передбачено. Стягуючи ці кошти в судовому порядку, орендодавці штовхають ці установи на збір потрібних коштів у незаконний спосіб.

У той же час, ставка орендної плати для деяких прибуткових комерційних об’єктів занижена. Наприклад, у Прилуках місцевою методикою розрахунку для розміщення комерційних банків та їх відділень, пунктів обміну іноземної валюти передбачена орендна ставка у 20% від балансової вартості майна, тоді як за загальнодержавною методикою вона має становити 40%. Аналогічно за розміщення приватних юридичних консультацій та нотаріальних контор, організацій по наданню аудиторських послуг передбачена процентна ставка 12% замість 20% тощо.

Окрім того, виявлено неправомірне витрачання вищевказаними радами на утримання своїх комунальних підприємств 50% плати, одержаної від оренди комунального майна, замість встановлених постановою Уряду 30%.

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.