Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 01:21:53

Ситуація з погашенням заборгованості із заробітної плати складна, але контрольована

12.03.2015   08:33Агенцiя

Ситуацію з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах області розглянули на черговому засіданні тимчасової комісії, яке відбулося 11 березня під керівництвом виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана.

— Заборгованість із виплати заробітної плати в області з початку року зросла на 20% і становила майже 22 мільйони гривень. Тому маємо продовжувати розпочату у минулому році роботу, задля того, щоб тримати на постійному контролі це питання, — повідомив очільник області.

Наразі в регіоні налічується 49 підприємств-боржників. Нажаль, за інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Олега Русіна, переважна сума боргів сконцентрована на 30-ти економічно активних підприємствах. Найбільшими боржниками серед них є ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», ДП «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Як не прикро, зросли борги у промисловому секторі економіки та будівельній галузі Чернігівщини. На початок березня виникла заборгованість із виплати заробітної плати у сільському господарстві області, зокрема, на ТОВ «Придніпров’є» Ріпкинського району.

Значна сума боргу залишається і на 19 неактивних підприємствах. Із них 3 призупинили свою діяльність, на 16 — здійснюються процедури відновлення платоспроможності. Серед найбільших боржників тут «Будівельна компанія «Домобудівник», ПАТ «Чернігівбуд», «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв» тощо.

Основними причинами існування боргів продовжуються залишатися низька платоспроможність та високий рівень збитковості підприємств, неналежна реалізація виробленої продукції, тимчасове призупинення виробничої діяльності несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи.

У ході засідання було заслухано інформацію про ситуацію, проблемні питання та шляхи ліквідації заборгованості працівникам підприємств м. Чернігова та Ріпкинського району.

На переконання Сергія Журмана, даної ситуації з виплати заробітної плати в області можна було уникнути. Саме тому, керівникам районів було поставлено завдання — тримати на постійному контролі підприємства, де заборгованість тільки з’являється, задіяти всі важелі та впливати на підприємства-боржники.

Останні новини Чернігівщини

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.