Питання щодо соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб на контролі органів влади
Станом на 5 березня до структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів виконавчої влади отримали консультативну допомогу понад 10 тисяч осіб. В тому числі — 688 осіб з тимчасово окупованої території, та 9908 осіб — з районів проведення антитерористичної операції.
До управлінь Пенсійного фонду в області за переведенням виплати пенсій звернулось 4379 осіб. Органи соціального захисту населення опікуються продовженням виплати державних соціальних допомог за місцем тимчасового проживання.
192-ом переселенцям відновлено втрачені документи. До шкіл області пішли 919 дітей із зони АТО, а до дитячих садків — 219. Лікувально-профілактичними закладами області надано допомогу 2280 особам.
Наразі в області перебуває близько 5 тисяч сімей з Криму, Луганщини та Донеччини. Більшість з них звернулася за щомісячною адресною допомогою, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Проте, в останні дні зими виникла проблема щодо подальшого проживання внутрішньо переміщених осіб в ТОВ «Санаторій Десна» с.Ладинка Чернігівського району. На кінець лютого в закладі перебувало 118 осіб, в тому числі 11 дітей без батьків. Їх проживання та харчування до березня 2015 року забезпечувалось за рахунок Міжнародного благодійного Фонду в честь Покрови Пресвятої Богородиці.
За інформацією заступника головного лікаря санаторію, представниками Фонду заздалегідь було попереджено переселенців про можливе припинення фінансування, надано інформацію (посилання на інтернет-ресурси) про можливість працевлаштування та подальшого проживання, проводилось анкетування, надавалася психологічна допомога. При цьому жодного звернення до органів соціального захисту населення та на «гарячі телефонні лінії» не надходило.
Матеріальну допомогу відповідно до проекту Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців отримали 18 родин, які проживали у санаторії. Загальна на сума — близько 102 тисяч гривень.
4 березня представники Департаменту соціального захисту населення ОДА спільно з керівниками Управління ДСНС України в Чернігівській області та районного управління соціального захисту населення відвідали ТОВ «Санаторій Десна».
Управлінням ДСНС України в області було запропоновано список об’єктів державної, комунальної та приватної власності Чернігівщини, у яких можливе тимчасове розміщення родин. Проте, усі сім'ї вже визначились із місцем подальшого проживання.
10 дітей без батьків Міжнародний благодійний фонд в честь Покрови Святої Богородиці перевезе до санаторію Пуща Водиці Київської області.
Також, на прохання родин допомогти у перевезенні їх із санаторію до Чернігова, 6 березня організовано автотранспорт.
Останні новини Чернігівщини
Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08
Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.
Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07
Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.
Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49
Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.
Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15
Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.
Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20
Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.