Процес реабілітації жертв сталінських репресій триває і сьогодні
У 2014 році прокуратурою Чернігівської області за зверненнями громадян і громадських організацій перевірено архівні кримінальні справи стосовно громадян, засуджених за різні злочини у 30-х роках минулого століття, і виявлено 9 осіб, які підпадають під дію Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Цей закон діє з 1991 року і покладає на органи прокуратури обов’язок вивчати архівні кримінальні справи людей, які були засуджені в роки сталінських репресій, і вживати заходи для реабілітації тих, хто постраждав безвинно.
Хоч найбільш активно цей процес проходив у перші роки після прийняття закону, запити про реабілітацію продовжують надходити і досі. Заходи з реабілітації вживатимуться і надалі — поки будуть надходити такі звернення.
Офіційний документ про реабілітацію особи як жертви політичних репресій надається родичам репресованого, інформація про реабілітацію — також і організаціям, які займаються увічненням пам’яті.
Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25
В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21
На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.
“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16
"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13
На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35
Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.