Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:10:31

Виборча реформа: проблеми та перспективи. Результати експертного обговорення

22.12.2014   08:40

18 грудня відбувся круглий стіл "Виборча реформа: проблеми та перспективи" за участі народного депутата України Олександра Черненка. Учасниками обговорення також стали місцеві громадські активісти, політичні експерти та експерти виборчого права, правозахисники, освітяни, медійники.

Олександр Черненко, як екс-голова Комітету виборців України, впевнений: виборча реформа неможлива без реформи адміністративної. Зміни до Конституції, що стосуються децентралізації, мають вноситися раніше, ніж буде прийнятий Закон «Про місцеві вибори», вважає народний обранець. Депутати, приймаючи подібні закони, мають думати в першу чергу про виборців та членів виборчих комісій, щоб зробити процес волевиявлення максимально прозорим, вважає Олександр Черненко. На його думку, орієнтиром у цьому полі є Коаліційна угода Верховної Ради України VIII скликання. Головними її пунктами нардеп вважає проведення місцевих виборів у терміни, прописані в Конституції, вибори міських голів у великих містах в два тури, скорочення кількості депутатів місцевих рад. Сам народний депутат у питаннях скорочення представництв місцевих рад вважає доцільним «м’яке» скорочення та індивідуальний підхід до кожного представницького органу, адже деякі, у Чернігові в тому числі, цього не потребують.

Експерт виборчого права Сергій Соломаха та політичний експерт Юрій Паперний відзначили низький рівень кваліфікації членів виборчих комісій у ході останніх виборів, що є наслідком відсутності спеціального навчання, прецедентів кримінальної відповідальності за діяльність чи бездіяльність та відповідальності партій за делегованих ними членів комісій.

Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, пропонує врахувати в новому законі про вибори особливості голосування на спеціальних дільницях.
Віталій Барбаш, як представник ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, торкнувся питання можливих змін в освітній системі, які нещодавно сколихнули всю галузь. Олександр Черненко впевнено заявив, що Верховна Рада не проголосує за відміну стипендій та інші скорочення в тій кількості, в якій вони були озвучені. «Це виглядає як провокація», - вважає депутат.

Щодо процедури відкликання депутатів місцевих рад, то парламентар вважає його недоцільним. На його думку, це може перетворитися на з’ясування стосунків між політичними гравцями. До того ж нівелюватиметься політична відповідальність як обраних, так і обираючих, депутатів і виборців відповідно.

На політичну відповідальність всіх учасників виборчого процесу сподівається й Олександр Соломаха. Політичний експерт вважає, що орган влади має бути репрезентативним до настроїв у суспільстві, а також наголошує на доцільності справедливого обмеження виборчого права. Чому, наприклад, чиновник, який провинився перед законом і чия вина доведена, судом не має права бути обраним, але вибирати може, тобто лишається пасивним учасником даного процесу? – ставить риторичне питання політолог.

Загалом у рамках круглого столу було озвучено чимало пропозицій та нововведень щодо врегулювання виборчого процесу в законодавчому руслі. Адже дане питання напередодні місцевих виборів тільки набирає гостроти. Та Олександр Черненко впевнений, що вже за декілька місяців ми матимемо перші результати, а подібні обговорення сприяють тому, щоб громадяни могли впливати на законотворчий процес.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.