Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 23:49:21

Понад сто фахівців працюють над стратегією сталого розвитку Чернігівської області

16.12.2014   10:30Агенцiя

Потребу у розробці стратегії сталого розвитку Чернігівської області до 2020 року заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик пояснила кількома причинами.

По-перше, термін дії попереднього аналогічного документа спливає наступного року. По-друге, змінилися зовнішні та внутрішні умови, в яких розвивається регіон. По-третє, місцева стратегія має сходитися з відповідним державним документом.

Для аналізу ситуації та розробки стратегії сталого розвитку Чернігівщини створено робочу групу, до якої увійшло понад сто представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських та підприємницьких структур, науковців та експертів.

Як запевнила Олександра Хомик, діяльність робочої групи цілком відкрита і не обмежується розглядом питань, запропонованих винятково експертами. У разі, якщо громадянин має, що запропонувати до стратегії розвитку області, він може залишити свої пропозиції на сайті Департаменту економічного розвитку або звернутись до когось із контактних осіб. Усі матеріали проекту є на сайтах облдержадміністрації та Департаменту у відповідних розділах.

На сьогодні вже практично завершено етап соціально-економічного аналізу, визначено сильні та слабкі сторони регіону.

До переваг, які має Чернігівщина, експерти віднесли географічне положення (близькість до столиці), наявність розвиненого залізничного сполучення, екологічний стан території, економічно активне та освічене населення тощо.

Водночас, і на заваді сталому економічному розвитку області може стати ціла низка причин. Одна з них — демографічна ситуація: населення області меншає щороку практично на один відсоток, середній вік перевищує загальнодержавний показник майже на три роки і становить 43 роки, велика частка пенсіонерів у загальній кількості населення та низька, майже вдвічі менша загальноукраїнської, щільність населення. Віднедавна не сприяє інвестиційній привабливості Чернігівщини і близькість до кордону РФ.

За словами заступника директора Департаменту економічного розвитку, детальний аналіз соціально-економічних умов розвитку області дозволить розробити ефективну стратегію сталого економічного розвитку регіону і вчасно затвердити її рішенням обласної ради у квітні.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова 22:46

Мужній захисник, професіонал, люблячий чоловік і батько – таким Олексій назавжди залишиться в пам’яті всіх, хто його знав.

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів 22:36

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру місцевому жителю, 1975 року народження, у підробленні офіційних документів, які видаються чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і які надають права або звільняють від обов’язків, з метою використання їх іншими особами та збуті таких документів, вчинених повторно (ч.ч.1, 3 ст.358 КК України).

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки 22:30

Понад 120 дітей та молоді Менської громади опанували правила мінної безпеки та підвищили свій рівень обізнаності щодо захисту від вибухових пристроїв.

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності 22:24

У пошуках відповідей на питання: як працює плита, що буде якщо взяти до рук сірники, запальнички, чи можна брати незнайомі предмети, дітлахи наражають своє здоров'я та життя на небезпеку.

Аудитори виявили порушень на 1,7 млн грн 22:23

Чернігівські аудитори під час ревізії комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради виявили фінансових порушень на суму понад 1,7 млн грн

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини