Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 22:22:33

Чернігівщина: з "депресивного" регіону в конкурентоздатний – результати експертного обговорення

04.12.2014   15:51Агенцiя

3 грудня у приміщенні Дискусійного клубу «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з інформацією про проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку» та щодо поточного стану і особливостей процесу розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

До обговорення особливостей нової Стратегії, відкритості процесу її створення, ризиків та перспектив на шляху до успішної розробки та реалізації в умовах поточної ситуації в Україні долучилися представники владних структур, громадські діячі, активісти, науковці, представники засобів масової інформації.

«Проблеми реформ в тому, що неправильно визначені стратегії розвитку регіону» - впевнений Микола Звєрєв, голова Чернігівської обласної ради. За його сприяння Чернігівська область стала пілотною у впровадженні Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівщини, мета якої вивести регіон з рангу депресивного та зробити його конкурентоздатним не тільки в Україні, а й у Європі. Микола Звєрєв в розробці даної ініціативи робить ставку на суспільний діалог починаючи від науковців, теоретиків до практиків, котрі врахують при розробці Програми всі особливості конкретних громад та територій області: «Програма має бути зрозумілою для людей і люди самі мають долучитися до її створення». При цьому основний акцент в розбудові Чернігівщини голова облради бачить в використанні стартапів, ІТ та новітніх технологій в різних галузях.

Романова Наталія, віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, переконана, що в розробці подібних ініціатив треба застосовувати західні підходи, тобто в підготовці стратегії розвитку мають брати участь професійні консалтингові компанії, котрі врахують особливості регіону та представлять їх в привабливому ракурсі для потенційних інвесторів.

Моніторингом процесу розробки та впровадження програм розвитку регіонів по всій Україні займається проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», поінформував Євгеній Романенко, віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень. Проект розпочав свою роботу майже два роки тому і зараз перебуває на стадії моніторингу впровадження даних стратегій в дію. Даний круглий стіл є першим в ряді подібних, головне завдання яких задіяти експертів від громадськості в розбудову конкретних регіонів.

Юрій Паперний, політичний експерт, та Юрій Ткач, голова комітету з питань культури, туризму та міжнародного співробітництва Громадської ради при Чернігівській ОДА, впевнені, що подібні стратегії треба писати не в короткостроковій перспективі, а хоча б років на 20-25, маючи перед собою реалістичну картину того, що планується досягти за цей час. Юрій Паперний пропонує зробити аналіз стратегій та програм, котрі були запропоновані раніше, але так і не були реалізовані. Також політолог радить зробити ставку на якість, а не кількість пропозицій, враховувати особливості нашого регіону, не слідкуючи сліпо загальнодержавній програмі розвитку, та впроваджувати практику лобіювання стратегій.

Олександра Хомик, начальник управління стратегії соціально-економічного розвитку Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, закликала всіх громадян, які мають ідеї щодо розвитку Чернігівщини, залишити їх до 15 грудня 2014 на сайті ОДА, де також можна знайти матеріали щодо розробки Стратегії розвитку нашої області.

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.