Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 15:44:21

Чернігівщина: з "депресивного" регіону в конкурентоздатний – результати експертного обговорення

04.12.2014   15:51Агенцiя

3 грудня у приміщенні Дискусійного клубу «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з інформацією про проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку» та щодо поточного стану і особливостей процесу розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

До обговорення особливостей нової Стратегії, відкритості процесу її створення, ризиків та перспектив на шляху до успішної розробки та реалізації в умовах поточної ситуації в Україні долучилися представники владних структур, громадські діячі, активісти, науковці, представники засобів масової інформації.

«Проблеми реформ в тому, що неправильно визначені стратегії розвитку регіону» - впевнений Микола Звєрєв, голова Чернігівської обласної ради. За його сприяння Чернігівська область стала пілотною у впровадженні Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівщини, мета якої вивести регіон з рангу депресивного та зробити його конкурентоздатним не тільки в Україні, а й у Європі. Микола Звєрєв в розробці даної ініціативи робить ставку на суспільний діалог починаючи від науковців, теоретиків до практиків, котрі врахують при розробці Програми всі особливості конкретних громад та територій області: «Програма має бути зрозумілою для людей і люди самі мають долучитися до її створення». При цьому основний акцент в розбудові Чернігівщини голова облради бачить в використанні стартапів, ІТ та новітніх технологій в різних галузях.

Романова Наталія, віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, переконана, що в розробці подібних ініціатив треба застосовувати західні підходи, тобто в підготовці стратегії розвитку мають брати участь професійні консалтингові компанії, котрі врахують особливості регіону та представлять їх в привабливому ракурсі для потенційних інвесторів.

Моніторингом процесу розробки та впровадження програм розвитку регіонів по всій Україні займається проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», поінформував Євгеній Романенко, віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень. Проект розпочав свою роботу майже два роки тому і зараз перебуває на стадії моніторингу впровадження даних стратегій в дію. Даний круглий стіл є першим в ряді подібних, головне завдання яких задіяти експертів від громадськості в розбудову конкретних регіонів.

Юрій Паперний, політичний експерт, та Юрій Ткач, голова комітету з питань культури, туризму та міжнародного співробітництва Громадської ради при Чернігівській ОДА, впевнені, що подібні стратегії треба писати не в короткостроковій перспективі, а хоча б років на 20-25, маючи перед собою реалістичну картину того, що планується досягти за цей час. Юрій Паперний пропонує зробити аналіз стратегій та програм, котрі були запропоновані раніше, але так і не були реалізовані. Також політолог радить зробити ставку на якість, а не кількість пропозицій, враховувати особливості нашого регіону, не слідкуючи сліпо загальнодержавній програмі розвитку, та впроваджувати практику лобіювання стратегій.

Олександра Хомик, начальник управління стратегії соціально-економічного розвитку Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, закликала всіх громадян, які мають ідеї щодо розвитку Чернігівщини, залишити їх до 15 грудня 2014 на сайті ОДА, де також можна знайти матеріали щодо розробки Стратегії розвитку нашої області.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини