"Майдан ще тільки почався" - Чепурний і Соломаха
На "круглому столі", організованому чернігівським товариством "Просвіта" імені Т.Шевченка у Центрі перепідготовки держслужбовців, йшла мова про підсумки і перспективи Майдану.
Василь Чепурний:
- Після кожної революції наступає втома, якою вправно користуються її вороги та попутники. Так було після Помарачевої революції 2004 року, коли всі розійшлися по хатніх справах, надіючись тільки на Ющенка і його "любих друзів". Так і цього разу схоже. Хоча цього разу рівень самоорганізації людей значно відмінний.
І якщо партії думають, що Майдан стояв за них, а тим паче - за їх лідерів, то їх чекає гірке розчарування.
Проте що ми маємо? Єдине серйозне зрушення - це закон "Про люстрацію". Він уже почав діяти, хоча його й гальмує чиновник, як тільки може. І суди допомагають.
А обіцяних урядом камікадзе Яценюка реформ - нема. За 9 місяців ми не побачили ні реформ, ні камікадзе. Війна - не привід для відставки реформ. Навпаки - саме війна має пришвидшувати реформи. Досить гратися у вибори - перевибори - коаліції, якщо у нас справді війна!
Чи можуть зробити реформи старі кадри? Очевидно, що ні. Тоді хто пояснить чому в Чернігівській обласній державній адміністрації, крім Журмана і Лубенцова, нема нових людей? Чому їх нема у відділах, управліннях і департаментах? Чому їх нема і в обласній раді? Чому ті активісти, що робили революцію, ходять безробітними, а уже нова влада каже, що нема кадрів? І, зауважте, без роботи ходять навіть молоді хлопці, що мають по два дипломи, у тому числі Академії державного управління при Президенту?
Сергій Соломаха, громадський діяч:
-- Є така листівка, випущена у Чернігові "За що бореться Майдан?". Так ось політвязнів звільнено, із 4 пунктів 1 не виконано. Втома суспільства від того, що на три четверті завдання Майдану виконано.
Жодна партія на Чернігівщині не відзначала День Гідності і тільки громадськість провела заходи на згадку про розігнаний євромайдан. Це до питання про партії
Соціолог Бекешкіна говорить, що тільки 5 відсотків киян брали участь у Майдані, по Україні – 6. Активність не така й висока. У Чернігові на виборах 5 тис 145 виборців проголосували за КПУ, за ОБ – майже 6 відсотків, а якщо додати Тігіпка – майже 15 тисяч, які готові боротися проти Майдану. Хай 5 тис "дрожащей рукой" вкинули бюлетені, але 10 тисяч можуть вийти сьогодні і знести нову владу.
Звільнення Мултанен в облраді показало хто в домі хазяїн. І Звєрєву показали – будеш смикаться, і тебе знімуть!
Вибори - в руках ЗМІ. Без «Дитинця» ніякий Атрошенко не повернув би собі депутатські повноваження.
Люди, які хвалили Януковича і Азарова, керують досі ЗМІ. А журналісти після виборів – за кордоном, значить заробили… Чому нема громадської редколегії ні в "Чернігівських відомостях", ні на міському телебаченні, яке є телебаченням одної людини?!.
В обговоренні також виступили представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, голова громадської організації "Комітет народного контролю" Олександр Мужук, журналіст Петро Антоненко.
http://siver.com.ua/news/majdan_she_tilki_pochavsja_chepurnij_i_solomakha/2014-11-29-15785
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.