Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 січня, 22:11:00

На Чернігівщині "Свобода" вшанувала пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій

26.11.2014   08:13Агенцiя

22 листопада активісти Чернігівської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" долучилися до вшанування пам'яти жертв голодоморів та політичних репресій. На заходах були присутні представники влади, громадських організацій, учасники АТО та містяни.

У Чернігові захід розпочався з поминального спільного богослужіння, яке очолив Владика Євстратій (Зоря). Після цього відбувся траурний мітинг і хвилина мовчання.

Захід продовжили скорботним ходом зі свічками до пам'ятного знаку Борцям за волю і незалежність України, що зібрав найбільшу кількість учасників ніж вшанування усіх попередніх років. Після завершення акції учасники виклали з лампадок хрест пам'яти за невинно убієнними українськими душами.

"Найжахливіший штучно спланований кремлівською владою геноцид був цілеспрямованою розправою над волелюбним українським селянством, аби воно вже ніколи не могло заявити претензій на власну державність. І нинішня російсько-путінська влада й досі не визнала Голодомор фактом геноциду. Сьогодні також чиниться агресія проти України, її територіяльної цілісности. Але перемога буде за нами, бо ми на своїй, Богом даній землі. Дух свободи веде нас до перемоги", – зазначила свободівка Ольга Миненок.

До дня пам'яти жертв голодоморів у селищі Мена в сквері біля пам'ятника жертвам голодоморів відбувся мітинг-реквієм. Серед присутніх були й активісти місцевого осередку партії та мешканці селища.

У Бобровиці місцеві націоналісти влаштували хід з центральної площі, де розміщено банер, присвячений пам'яти Небесної сотні, до пам'ятника жертвам Голодомору. Потім була звершена молитва за душами невинно замордованих.

О 16:00 в Прилуках присутні доєдналися до загальноукраїнської хвилини мовчання, запаливши свічки пам'яти на спомин про невинно убієнних. Вже традиційно захід відбувся на площі біля Собору Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ КП) з поминальної молитви, яку розпочав настоятель собору протоієрей Віталій Юрочко.

У Козельці біля пам'ятного знака загиблим під час Голодомору 1932–1933 років на території собору Різдва Богородиці козельчани зібралися ушанувати пам'ять жертв голодоморів. На заході були присутні керівники району, члени громадських організацій, духовенство, школярі навчальних закладів.
До учасників мітингу-реквієму звернувся голова райдержадміністрації свободівець Сергій Андреєв, який підкреслив, що день пам'яти жертв голодоморів – це день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників.

"Голодомор, забравши мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією, геноцидом нації. Збираючись на цьому місці з року в рік, згадуємо гіркі моменти нашої історії саме для того, щоб усвідомити цінність й унікальність нашої нації, яку винищували, щоб унеможливити спротив антинародній, бездуховній, злочинній владі. Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Маємо усвідомити жахливі уроки історії та не допустити їх повторення знову", – зазначив у своєму виступі Сергій Андреєв.

Останні новини Чернігівщини

 Власна справа, народжена з мрії та досвіду…

Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08

Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.

Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06

Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.

Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36

За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.

У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34

Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини