Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 15:27:04

Як пройде «день тиші»: ОПОРА про попередні результати спостереження за виборчим процесом

24.10.2014   21:48Агенцiя

У Дискусійному клубі «Експертна думка» сьогодні, 24 жовтня, відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА та регіонального партнера Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень – «Напередодні «дня тиші»: ОПОРА про попередні результати спостереження за виборчим процесом».

За декілька днів до голосування за народних депутатів майбутнього скликання ОПОРА презентувала попередні підсумки спостереження за перебігом кампанії. Зокрема, йшлося про порушення правил передвиборної агітації та інші зловживання, які були зафіксовані спостерігачами протягом виборчого процесу.

Як зазначив Євгеній Романенко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області, виборча кампанія є дуже інтенсивною, жорсткою, обмеженої в часі та досить неоднозначною в плані дотримання виборчого законодавства.

Останні два тижні спостерігається активізація агітаційної діяльності кандидатів, застосування чорного піару та брудних технологій. Були зафіксовані випадки непрямого підкупу виборців. В основному порушення були помічені за кандидатами-мажоритарниками, особливо активними в цьому плані виявилися гравці 207 та 208 виборчих округів. По 207-му округу найбільше порушень помічено за Ігорем Рибаковим, а по 208 – за Валерієм Давиденком та Валентином Запорощуком, діяльність яких мала всі ознаки непрямого підкупу виборців.

Випадки чорного піару фіксувалися в усіх округах Чернігівської області. Наймасовіші порушення стосувалися правил благоустрою: розміщення кандидатами агітпродукції в невстановлених місцях.

Крім всього, координатор повідомив, що в день виборів спостерігачі з метою здійснення паралельного підрахунку голосів будуть знаходитися на окремих дільницях Чернігівщини від маленьких сіл до великих населених пунктів. Інформація про перебіг процесу голосування на Чернігівщині постійно оновлюватиметься на сайті Громадянської мережі ОПОРА. Також відомості про порушення оперативно з’являтимуться на мапі порушень. 

Ольга Рись, прес-секретар виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області, розповіла про заходи, проведені під час виборчої кампанії. Зокрема, мова про ряд експертних обговорень та публічних дебатів між кандидатами в народні депутати по 205, 206, 207 та 209 виборчих округах.

Наприкінці представники мережі ОПОРА звернулися до всіх суб’єктів виборчого процесу з проханням, можливо, вперше провести «день тиші» із дотриманням вимог виборчого законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ