Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 03:09:36

Об’єднати зусилля заради збереження країни

20.10.2014   20:35Агенцiя

Виборча кампанія на фінішній прямій. Уже цієї неділі, 26 жовтня, виборці обиратимуть своїх представників у владі. Важливо, аби ці вибори пройшли чесно і прозоро. У цьому зацікавлені всі.

ТОЧКА ЗОРУ. Термінове проведення парламентських виборів було конче необхідне з багатьох причин. Одна з них – провести в законний спосіб відбір тих, хто справді гідний бути в парламенті. Інша – не дати реваншувати представникам старої влади.

Швидкої люстрації влади вимагає український народ. Зміни парламентського складу хоче і Президент України. Логічно, бо після зміни глави держави, нічого іншого не залишалося, як у демократичний спосіб змінити Раду.

За цим рішенням стоїть не лише питання звільнення Верховної Ради  від «одіозних» політичних діячів, а і збереження країни в цілому.

На виборі громадян, без сумніву, відіб’ються події Революції Гідності, ситуація на сході країни. Російська агресія поставила Україну та її громадян в умови, коли за незалежність, унітарність, європейські цінності треба боротися. І це теж мають усвідомлювати всі, хто прийде на виборчі дільниці, аби скористатися своїм конституційним правом.

Нинішня ситуація в країні змусила також демократичні сили спільно стати на захист країни. Проти загрози втрати держави демократичні сили об’єднали свої зусилля, як того вимагає час і громадяни.

Штаби демократичних сил узгодили єдиних кандидатів щодо майже тридцяти мажоритарних округів на виборах. Відомо, що демсили погодилися та поступилися власними амбіціями заради перемоги сильнішого кандидата на багатьох виборчих округах. Таке ж об’єднання відбулося і в 207 окрузі, що на Чернігівщині.

Цей округ чи не найбільший в Україні. В його межах – аж 255 виборчих дільниць! Але особливість цього округу навіть не в цьому, а в тому, що незважаючи на близьке сусідство з «дружньою» Росією, виборці округу налаштовані проукраїнськи.

Відтак, більшість мешканців підтримують політику Президента і готові віддати свої голоси за його однойменний Блок. Тому цифри підтримки кандидатів від Блоку Петра Порошенка по цьому округу цілком тотожна загальноукраїнській цифрі – 33,5% голосів виборців.

Такі настрої розуміють усі кандидати від демократичних сил на цьому окрузі. Тому вже 8 жовтня кандидат-самовисуванець Григорій Божок зняв свою кандидатуру на користь кандидата від Блоку Петра Порошенка Анатолія Євлахова. А заяву про підтримку єдиного кандидата від демократичних сил підписали двоє самовисуванців Григорій Божок, Андрій Жадченко та кандидат від Народного фронту Сергій Сергієнко.

По цьому ж округу висувається одіозний регіонал Ігор_Рибаков – відомий скупник «тушок» у Верховній Раді. Консолідовані дії демократичних сил мають не дати йому вкотре посісти у кріслі депутата.

Об’єднання зусиль ідеологічно близьких політичних сил на виборах вже відбувалися в історії сучасної України. Однак головне, щоб демократичні сили знайшли компроміс уже в стінах Верховної Ради, створивши коаліцію, аби забезпечити прийняття необхідних країні рішень та реалізації таких довгожданих реформ.

З приводу цього наполягає і Президент України. Після зустрічі глав держав Європейського Союзу, України і Росії в Мілані Петро Порошенко наголосив на координації зусиль у новій Верховній Раді.

«Я б хотів, щоб вибори пройшли чесно і прозоро. Я б хотів, щоб у Верховній Раді була коаліція в 300 голосів, до якої б увійшли всі, хто поділяє наші принципи», – сказав він.

Об’єднання в коаліцію, на думку Президента, має відбутися на основні таких принципів і критеріїв: європейська інтеграція, підтримка «Стратегії реформ-2020», швидке і ефективне запровадження судової реформи, боротьба з корупцією, поліпшення інвестиційного клімату та інших речей, «без яких Україні не вижити».

Президент заперечив можливість створення коаліції, як це робилося раніше, для дерибану посад.

Думки експертів з приводу якості нової Верховної Ради та тривалості її існування різняться. Однак, здебільшого всі сходяться на думці, що у стінах Ради з’явиться майже 70% нових облич.

Люди пояснюють це просто: до Верховної Ради мають пройти незаплямовані політики, не пов'язані з корупційними схемами, здатні працювати на користь країни та громадян. Людям набридли одні й ті ж політики, які вже не один десяток років у різний спосіб отримують тепле місце у Верховній Раді

Центр стратегічних досліджень

PR

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 18:56

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає”

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає” 18:52

Всесвітньо відомий оперний співак, соліст Паризької національної опери, Герой України Василь Сліпак, рятуючи побратимів, загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року поблизу Луганського на Донеччині. 20 лютого 2017 року указом Президента України йому було присвоєно звання “Герой України” (посмертно).

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів 18:47

20 лютого відбулася робоча поїздка до Чернігівської області Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Разом з головою Державного агентства лісових ресурсів Андрієм Заблоцьким, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та головою обласної ради Ігорем Вдовенком він вивчав стан справ у лісогосподарській сфері.

У чернігівських школах відновлюється освітній процес

У чернігівських школах відновлюється освітній процес 18:43

Управління освіти міської ради повідомляє про завершення додаткових канікул для школярів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 18:30

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.