Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:00:28

Громадські приймальні при органах юстиції розпочали надання безоплатної первинної правової допомоги

17.10.2011   07:15Агенцiя

Громадські приймальні при управліннях юстиції розпочали надання безоплатної первинної правової допомоги всім без винятку громадянам України. Відповідний наказ на виконання Закону “Про безоплатну правову допомогу” підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Міністра, на сьогодні при органах юстиції по всій Україні створено 733 громадські приймальні з надання безоплатної правової допомоги. До ухвалення вищезгаданого Закону ці приймальні надавали юридичні поради та консультації лише малозабезпеченим громадянам. Зокрема, протягом І півріччя 2011 року працівниками органів юстиції первинну правову допомогу було надано понад 96 тисячам малозабезпечених громадян.

На виконання Закону, наказ Мін’юсту зобов’язує громадські приймальні при органах юстиції надавати безоплатну первинну правову допомогу усім без винятку особам, які перебувають під юрисдикцією України.

Таким чином, за словам Олександра Лавриновича, діяльність цих приймалень буде приведено у відповідність до вимог Закону щодо надання безоплатної первинної правової допомоги. Зокрема, наказом затверджено Порядок роботи таких громадських приймалень.

Крім того, цим же наказом, Міністерство юстиції рекомендує органам виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальним органам центральних органів виконавчої влади, місцевим органам виконавчої влади керуватися указаним Порядком при організації діяльності власних громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, якщо такі були створені раніше або будуть створюватися надалі.

Так, за словами Міністра юстиції, на сьогодні при місцевих державних адміністраціях, центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчих органах районних, міських рад діють 916 громадських приймалень з надання безоплатної правової допомоги, 1761 виїзний консультаційний пункт для надання правової допомоги громадянам віддалених районів сільської місцевості.

Відповідно до указаного наказу Міністерства юстиції, безоплатна первинна правова допомога має включати такі види правових послуг як надання правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Органи, при яких створена громадська приймальня, у разі письмового звернення осіб про надання будь-якого з видів правових послуг, наведених вище, з питань, що віднесені до їх повноважень, зобов’язані надати такі послуги протягом 30 календарних днів з дня надходження звернення.

Якщо у зверненні особи міститься лише прохання про надання відповідної правової інформації, така правова допомога надається не пізніше п’ятнадцятиденного терміну з дня отримання звернення.

Органам, при яких створена громадська приймальня, забороняється встановлювати плату за надання будь-якого з видів правових послуг, зазначених вище, та за видачу особам бланків заяв, звернень, запитів, довідок, інших документів, подання яких передбачено законодавством для реалізації прав і свобод людини та громадянина.

Якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу, при якому створена громадська приймальня та до якого надійшло звернення особи, такий орган протягом п’яти календарних днів надішле це звернення до відповідного органу та зобов’язаний повідомити про це особі, яка подала звернення.

Олександр Лавринович нагадав, що відповідно до Закону “Про безоплатну правову допомогу” Міністерство юстиції зобов’язане затвердити Типове положення про установи з надання безоплатної первинної правової допомоги.

На Мін’юст також покладені повноваження координувати діяльність центральних органів виконавчої влади щодо реалізації політики держави у сфері надання безоплатної правової допомоги, здійснювати загальне управління у цій сфері, надавати методичну допомогу органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань, що стосуються надання безоплатної первинної правової допомоги та затверджувати стандарти якості безоплатної правової допомоги.

*** Закон “Про безоплатну правову допомогу” був ухвалений Верховною Радою 2 червня 2011 року. Закон, що був розроблений Міністерством юстиції України, спрямований на створення механізму реалізації права кожного на безоплатну правову допомогу, закріпленого статтею 59 Конституції України, якою, зокрема, передбачено, що у випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.
Законом передбачається створення взаємопов’язаних складових системи безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, диференційовано зміст права на первинну та вторинну безоплатну правову допомогу. У цілому Законом України “Про безоплатну правову допомогу” визначаються підстави і порядок надання безоплатної правової допомоги, суб’єкти надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання такої допомоги, повноваження органів виконавчої влади у зазначеній сфері, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб з питань надання безоплатної правової допомоги та інше.


Прес-служба Міністерства юстиції України

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.