База для майбутніх олімпійців
У Чернігові сталася днями подія , на яку чекали упродовж 14 років спортсмени та тренери Чернігівської обласної ДЮСШ олімпійського резерву з лижних видів спорту.

Їхні мрії та плани колег з кількох районів області та й усієї України стали реальністю : 5 км траси для тренувань тепер зі світлом, навіть вночі можна з легкістю займатися спортом. Ініціатором цих перетворень став кандидат у народні депутати по 205 виборчому округу міста Чернігова Анатолій Долеско.
Щасливий повернувся після того, як подолав разом із відомими спортсменами 6 кілометрів пішки після відкриття освітленої траси на базі школи олімпійського резерву,- коментує важливу подію у спортивному житті країни Анатолій Долеско. - Хотілося перевірити самому, які ж умови відтепер створено для тих, хто мріє про встановлення олімпійських рекордів. Я ж пообіцяв нещодавно, що докладу максимум зусиль, аби це реалізувати. Відтепер саме тут буде діяти Всеукраїнський центр.
І це не лише його слова. Такими враженнями ділилися гості урочистостей, а це відомі тренери та діти, яких просто неможливо було відірвати від тренувань на новій трасі. Чернігівська траса відтепер «виборола» звання найкращої траси в Україні, говорить і чотирикратна призерка чемпіонатів світу Оксана Хвостенко.
Більше десяти років освітлення лижної траси залишалося болючим питанням. Адже тут тренується більше тисячі дітей. А в лісі наглядати за такою великою територією занадто дорого, розповідає директор бази Віталій Паршуков. І цим скористалися любителі легкої наживи. На початку 2000-х практично по всій довжині тренувальної доріжки порозбивали лампи, повідрізали дроти та розбили кілька стовпів.
Уявіть собі: більше 5 кілометрів ідеального покриття осінньої пори після 17.00 практично непроїзні. Надворі швидко темніє, у результаті діти часто падають, травмуються. Батьки вже навіть побоюються відпускати початківців на тренування, говорить біатлоністка Оксана Хвостенко. Зробити це за державний кошт нереально. Нині і культура, і спорт — на межі виживання. Усе тримається на ентузіазмі та вмінні виживати.
Завдяки сприянню Анатолія Долеско мрія багатьох маленьких спортсменів стала реальністю. До питання освітлення лижної траси підійшли дуже виважено. Навіть подбали про те, щоб вона була економною та не стала тягарем для нашої бази в подальшому. 5 кілометрів тренувального шляху розділили на кілька окремих зон, які можна почергово вмикати за потребою. Плюс до всього — якісні електродіодні світильники, які дозволять заощаджувати енергію. Також здійснено переоснащення освітлення тиру, стадіону та прилеглої до бази території .
Біатлоністка Оксана Хвостенко переконана: базі в Чернігові не буде рівних.
PR
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.