Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:44:34

Змінювати свої дані у списках виборців можна до 20 жовтня

14.10.2014   13:51

З 20 по 24 — через суд. Після 24 жовтня — марні клопоти.

Станом на 1 жовтня в Чернігівській області до Державного реєстру виборців внесено 862 тисячі виборців. Однак ця цифра не остаточна, оскільки процес реєстрації триває до 14 жовтня. Про це на черговому брифінгу в облдержадміністрації повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Валерій Білоокий.

Він нагадав також, що існує кілька способів перевірити свої дані у реєстрі. Звертатися можна, по-перше, до дільничної виборчої комісії, куди списки виборців буде передано вже 14 жовтня. По-друге — до відділу ведення реєстру виборців (перелік відділів є на сайті ОДА або на сайті Держреєстру drv.gov.ua ). І по-третє, скориставшись особистим кабінетом виборця на тому ж таки сайті Держреєстру.
Внести зміни до даних про виборця або зареєструватися за іншим місцем голосування вільно можна до 20 жовтня. При цьому варто пам’ятати, що зміна місця голосування має бути вмотивованою і підтвердженою документально.

З 20 по 24 жовтня вносити зміни до списків виборців дозволено лише за рішенням суду. А от після 24 жовтня щось змінювати у них забороняється.

Тому Валерій Білоокий радить усім, хто невпевнений у правильності своїх даних, внесених до реєстру виборців, не гаяти час, відкладаючи все на останній день, а вже зараз робити необхідні корективи.

Значно спрощена процедура зміни місця голосування для переселенців зі сходу України та Автономної Республіки Крим. Щоб не втратити можливість віддати свій голос за ту чи іншу українську політичну силу, кримчанин чи житель Донбасу має звернутись за місцем тимчасового проживання (перебування) до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). З собою потрібно мати паспорт, де вказане відповідне місце реєстрації. Заповнивши бланк заяви, необхідно отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Тоді 26 жовтня можна прийти на вказану дільницю і проголосувати.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру звернув увагу на те, що, змінивши місце голосування, виборець обирає тільки за партійними списками. Бюлетень для виборів депутатів-мажоритарників йому не видається.

Валерій Білоокий запевнив, що місцеві органи державної влади роблять все необхідне, щоб вибори в області відбулись відповідно до законодавства, і кожен виборець мав можливість віддати свій голос за обрану політичну силу чи персону.
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини