Одинадцять з двадцяти кандидатів округу № 205 пройшли шість кіл… питань
Громадянська мережа ОПОРА у партнерстві з Дискусійним клубом «Експертна думка» та Громадським телебаченням вперше в своїй практиці провели захід за безпосередньої участі всіх кандидатів в народні депутати.
Так, 8 жовтня відбулися дебати між одинадцятьома кандидатами на місце парламентаря за мажоритарним округом № 205, які відповіли на шість різнопланових питань.
Одинадцять з двадцяти кандидатів у рамках проекту коаліції місцевих громадських організацій вирішили використати нагоду зустрітися з своїми опонентами, а також проінформувати виборців щодо основних засад своєї передвиборної програми. Власні думки щодо проблематик, піднятих на дебатах, учасники висловлювали по черзі (в алфавітному порядку). Порядок виступаючих змінювався з кожним наступним поставленим питанням.
Чому кандидати йдуть у Верховну Раду України?
«Бізнесу не має місця у політиці» - основна теза кандидата Ігоря Андрійченка, який воліє за персональну відповідальність та політичну волю депутатів. Олександр Бей у чині народного депутати має намір відправити у відставку міського голову та виконавчий комітет, а також скасувати корумповані комунальні тарифи. Йде «щоденно працювати» у парламент Віктор Геращенко. Самовисуванець Володимир Грецький балотується з ціллю люстрації, а миру та єднання країни прагне досягти кандидат Світлана Живенко. Бути осторонь нинішніх подій не може перший космонавт України та кандидат в народні депутати Леонід Каденюк, тому і йде у Верховну Раду України. Сформувати пропрезидентську парламентську більшість, як дієздатний механізм впровадження єдиної державної політики, хоче кандидат Валерій Куліч. Задля адміністративної реформи йде у парламент самовисуванець Володимир Приходько, який вважає, що політичні партії своє віджили. Реалізувати принципи Радикальної партії Олега Ляшка стосовно того, що до влади має прийти досвідчена молодь, хоче Юрій Ткач. Едуард Шуман у разі обрання його буде лобіювати інтереси працівників бюджетної сфери під час своєї законотворчої діяльності. Натомість самовисуванець Олександр Ясь займатиметься інтересами всіх виборців мажоритарного округу № 205.
Напрямки законотворчої роботи – хто та які проблеми буде вирішувати
Озвучивши основні тези своєї передвиборчої програми під час відповіді на друге питання, учасники дебатів перейшли до конкретики, лімітованої заданими часовими рамками третього кола. Так, над механізмом відкликання народних депутатів та зменшенням їх кількості буде працювати висуванець від партії «Сильна Україна» Віктор Геращенко. Законопроекти з питань люстрації планує розроблювати пан Грецький. «Почути один одного – з цього має почати Верховна Рада» - так обґрунтувала свою позицію єдина серед учасників кандидатка пані Живенко. Конкретні законопроекти, що стосуються змін до Конституції України та економічної сфери, має Леонід Каденюк.
Внесенням місцевого компоненту у напрацьовані командою Президента України законопроекти буде займатися Валерій Куліч, якщо стане народним депутатом. Принцип представництва у радах різних рівнях буде відстоювати самовисуванець Володимир Приходько. Найближчим часом обіцяв презентувати свій законопроект, що також стосується реформування парламенту та питань представницької демократії, Юрій Ткач. Комуніст Едуард Шуман хоче ввести податок на розкіш. Натомість Олександр Ясь запевняє, що знає, як реформувати систему правоохоронних органів. В антикорупційному напрямку буде будувати свою законотворчу активність Ігор Андрійченко. Не вірить у Верховенство Закону кандидат Олександр Бей, а вболіває за реальне представництво громади у парламенті.
Місцева складова законотворчої діяльності – яка проблематика в пріоритеті?
Проблеми пасажирських автоперевезень, комунальні послуги ЖКГ, збереження старих та створення нових робочих місць, побудова сміттєпереробного заводу шляхом залучення інвестицій, адмінреформа в місті через ліквідацію новозаводського та деснянського районів, прозорість місцевої влади та питання децентралізації, впровадження інструментів участі громадян у місцевому самоврядуванні – питання, озвучені всіма учасниками заходу. Над законотворчим затвердженням згаданих механізмів та вирішенням зазначених проблем, відповідно до логіки існуючої виборчої системи, обіцяли працювати кандидати-мажоритарники.
Постскриптум
Виборчу кампанію у виборчому окрузі № 205 учасники заходу майже одноголосно назвали спокійною. Виключенням стали масові порушення Правил благоустрою міста Чернігові окремими кандидатами, які участь в дебатах, на жаль, не взяли. Крім всього, нещодавно встановлена заробітна платня народного депутата всіх учасників влаштовує.
До слова, наприкінці заходу був презентований аналіз використання коштів виборчого фонду станом на 5 жовтня 2014 року, наданий Громадянській мережі ОПОРА окружною виборчою комісією № 205.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.