Анатолій Долеско:"Чужої біди не буває". ВІДЕО
У санаторії "Десна" села Ладинка, що поблизу Чернігова живуть сто сорок переселенців зі сходу. Починаючи з квітня, саме за участі Анатолія Долеско понад 500 мешканців з Донеччини та Луганщини були вивезені до санаторіїв західної України, у Бердянськудо санаторіїв «Мрія» та «Лазурне», у Кирилівку до санаторію «Аркада», а також до нашої «Десни».

Частина переселенців повернулася до своїх домівок на звільнені території. Решту, яким поки нікуди їхати були перевезені саме до «Десни».
Вже встигли більш-менш обжитися.Зовсім маленькі тут разом із мамами, решта - з вихователями. Тетяна Гордієнко із восьмимісячним синочком на руках вимушена була залишити Донбас, коли почулися перші вибухи і вже півроку не бачила своєї домівки. Така історія повторюється мало не в кожного мешканця «Десни». Змінюються хіба що імена та назва рідного міста.
Серед санаторників у Ладинці 46-ть дорослих, 25-ть – дошкільнят та 71-а дитина шкільного віку. Останнім організували не лише повноцінне проживання, а й навчання. Дітей возять автобусом до найближчих загальноосвітніх шкіл, що ус. Ладинка та Красне, говорить заступник директора санаторію «Десна» Любов Ніколаєнко. Дошкільнятам організували дитсадок вдома. Самі переселенці зізнаються, напризволяще не залишені. Мало не щодня до них направляються гуманітарні вантажі.
Анатолій Долеско, кандидат в народні депутати України разом зі своєю дружиною – Світланою Долеско,яка очолює Центр Української Культури та Мистецтва приїхали провідати, тепер не чужих для них діточок, їх матусь та вихователів. Діткам та їх мамам, за рахунок підприємств до яких з клопотанням звернувся Анатолій Долеско, було поповнено запаси продуктів харчування, засобів гігієни, торфобрикету для котла, теплого взуттявід фабрики «Берегиня» та медикаментів. Цього дня лікарі третьої міської лікарні зробили виїзний профілактичний оглядмешканців «Десни», щоб уникнути інфекційних захворювань у санаторії.
У спілкуванні із переселенцями,подружжя Долеско дізнавалися про найбільш хвилюючі питання. Як виявилося, мами цікавилися можливістю ремонту ігрової кімнати та переймалися тим, щоб їх діти не відставали від загального розвитку.
- Ці діти відокремленими від культури та мистецтва точно не будуть, - говорить мисткиня Світлана Долеско. – Ще коли вони перебували в літніх таборах Бердянська, Центр Української Культури та Мистецтва долучав їх до проекту «Долоньки єдності».
Діти писали «Листи в історію». Разом зі Світланою мами домовилися скласти список заходів, що проводяться в Чернігові, та гуртків, які б хотіли відвідувати їхні діти.
Натомість кандидат в народні депутати України Анатолій Долеско пообіцяв знайти можливість підвозу дітей до міста для відвідування гуртків та культурних заходів, аби вони мали можливість займатися улюбленою справою.
- Як і будь-якому громадянину мені це небайдуже. Я докладав і буду докладати зусилля для того, щоб ці люди відчували себе як вдома, щоб вони були взутими, одягненими та не були відірваними від суспільства, - підкреслив Анатолій Долеско.
Постало питання й стосовно опалювального сезону в санаторії. Почався він 16-го вересня, але корпуси опалюються частково. Тепло вмикають хіба що вночі. Вдень же діткам доводиться тепло одягатися перебуваючи у приміщенні. Озвучена проблема на півшляху до вирішення. Вже домовлено щодо приїзду сфахівця, який дасть оцінку тепловим мережам та переобладнає котел для збільшення ККД та здешевлення його собівартості.
Гості домовилися із мешканцями табору скласти список першочергових потреб. Їх же реалізацію та шляхи вирішення проблемних питань Анатолій Долеско взяв на себе. Також висловив надію на швидке встановлення миру та спокою на всій території України. Аби діти зі своїми мамами змогли повернутися до своїх домівок у рідні міста.
PR
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).