Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 15:42:08

Родинне тепло і затишок - кожній обездоленій дитині

30.09.2014   07:14Агенцiя

Забезпечити кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування родинним теплом і затишком – таке важливе завдання поставлено перед службою у справах дітей обласної державної адміністрації.

На передодні Дня усиновлення, який вже четвертий рік поспіль відзначається в Україні 30 вересня, керівник цієї служби Людмила Зеленько поспілкувалась з представниками засобів масової інформації під час чергового брифінгу, який відбувся 29 вересня.

Говорячи про реалізацію права кожної обездоленої дитини на виховання в сім’ї, вона повідомила, що на даний час в області сімейними формами виховання (опіка, піклування, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї) охоплено майже 86% дітей цієї категорії. До кінця поточного року планується влаштувати у сім’ї громадян до 87% дітей такої категорії.

Такому результату, на її погляд, сприяє виконання заходів регіональної цільової Програми розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2011-2016 роки.

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сьогодні в Україні, і зокрема в області, визнано усиновлення. Так, протягом останніх п’яти років українцями усиновлена 201-а дитина-сирота. Упродовж 2014 року усиновлено 31 дитину.

Для цього в області сформована база потенційних кандидатів в усиновителі, яка налічує 24 подружні пари. З ними ведеться постійна робота з підбору дітей-сиріт.

- Упродовж минулого та поточного років, жодної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в області не влаштовано до загальноосвітніх шкіл інтернатів системи освіти, — підкреслила Людмила Зеленько.

Найбільш же поширеною формою сімейного виховання в регіоні є опіка (піклування). На сьогодні під опікою, піклуванням перебуває 1585 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

З кожним роком зростає кількість дітей, які виховуються у прийомних сім’ях (ПС) та дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ). На сьогодні 207 прийомних сімей та 17 будинків сімейного типу загалом виховують 443 дитини. Тільки у цьому році на Чернігівщині створено 3 дитячі будинки сімейного типу та 14 прийомних сімей. І до цих форм сімейного виховання влаштовано 42 дітей.

Як зазначила директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, пошуком і підготовкою кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, підвищенням їх виховного потенціалу, соціальним супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу займається саме її установа.

Тільки протягом першого півріччя поточного року за Програмою підготовки кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі в області пройшли навчання та отримали рекомендації 13 родин та 3 особи. Окрім того, було підготовлено 35 потенційних опікунів та піклувальників, підвищено виховний потенціал 65 прийомних батьків, батьків-вихователів.

- Ці навчання дають змогу оцінити виховний потенціал кандидатів та сприяють набуттю навичок, якими мають володіти майбутні батьки для того, щоб в подальшому знаходити порозуміння з прийомними дітьми, вміти спрямовувати власний досвід та знання на створення найкращих умов для життя вихованців, активно співпрацювати із соціальними працівникам, - зауважила вона.

Серед іншого Людмила Зеленько повідомила, що наразі в області з’явилась ще одна категорія дітей, які потребують соціального захисту – переселенці зі сходу країни. Так, на території Бобровицького району вже мешкають 3 прийомні сім’ї та 1 будинок сімейного типу. Усім їм було своєчасно надано всіляку допомогу, зокрема, психологічну, матеріальну, забезпечення одягом, влаштування діточок до садочків та шкіл тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.