За кого голосуватимуть чернігівці?
У Чернігові на сьогодні 5-відсотковий бар’єр долають Сильна Україна, Громадянська позиція, Батьківщина, Радикальна партія Ляшка та Блок Петра Порошенка.
Соціологічне дослідження показало, що чернігівці не лише не дуже задоволені діяльністю народних депутатів, але і практично не пам’ятають прізвища тих, кого вони обрали.
Проте кожен третій хоче бачити депутатом людину, яка б опікувалася своїм округом та цікавилася життям своїх виборців.
Ще 23% опитаних вважають, що народний депутат має бути хорошим керівником, а 18,8% хочуть, щоб він був справжнім українським патріотом. Тобто таким управлінцем, який буде працювати на благо країни та виборців, які його обрали до парламенту.
В ході опитування було поставлено ще два питання, які стосуються майбутніх виборів до парламенту 26 жовтня: за яку партію голосували б і кого з потенційних кандидатів-мажоритарників по 205 округу обрали б?
Серед партій найбільше голосів набрала партія «Блок Петра Порошенка» - 35,81%, на другому місці – Радикальна партія Ляшка (20,95%), на третьому – «Батьківщина» з 8,45%.
Також до п’ятірки партій, які впевнено долають 5-відсотковий бар’єр потрапили «Громадянська позиція» та «Сильна Україна», за них віддали б голоси 8,11% та 5,29% опитаних відповідно.
Такий розклад сил не дуже дивує. Перші чотири сили є провладними і, до того ж, – прикрасили свої списки комбатами і активістами та представниками громадських організацій. Що стосується партії Сергія Тігіпка, в його списку багато економічних експертів, і, на думку політолога Володимира Фесенко, виходячи зі складу списку, «Сильна Україна» претендує на роль поміркованої, прагматичної і конструктивної опозиції.
Лідером серед потенційних кандидатів-мажоритарників по 205 округу став кандидат від «Блоку Петра Порошенка» Валерій Куліч, на другому – від ВО «Батьківщина» Андрій Дериземля, на третьому – від РПЛ Юрій Ткач. На четвертому – представник «Сильної України» Віктор Геращенко.
«Не визначився» - майже 25% або 230 опитуваних. Тобто за п’ять тижнів кожен з кандидатів може «перетягнути» їх до свого активу - переконати, що саме він їм потрібний.
Цікаво, що у багатьох випадках інтерв’юери обирали кандидата-мажоритарника за належністю до політичної сили. Тобто, як і на минулих виборах, виборці голосують не за людину у мажоритарному окрузі, а за лідера партії.
Соціологічне дослідження було проведено волонтерами Чернігівської міської громадської молодіжної організації "Молодіжний інформаційний центр" на замовлення Інформаційно-аналітичного журналу "Чернігівський монітор" 20 - 21 вересня у місті Чернігові.
Аудиторія дослідження: населення Деснянського району м. Чернігова віком від 18 років і старші.
Вибіркова сукупність: репрезентативна квотна вибірка 900 респондентів.
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (facetoface).
Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал): не більше 1,8%.
Ксенія Сєдова
Останні новини Чернігівщини

Першочерговим завданням танків було і є прорив оборони противника та підтримка дій піхоти 11:50
Відбулися навчання танкового підрозділу під прикриттям засобів протиповітряної оборони.

У Чернігові ремонтують вулицю Генерала Пухова 11:24
У Чернігові вже два тижні триває поточний середній ремонт на вулиці Генерала Пухова. Ділянку цієї вулиці до перехрестя з вул. Доценка відремонтували в позаминулому році, а зараз - наступний відрізок.

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:11
Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Стартували роботи з капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка і зі сторони Чернігівської області 10:44
На ділянці протяжністю 3 км вже влаштовано вирівнюючий шар нового покриття. Згодом укладатиметься верхній зі щебенево-мастиковго асфальтобетону.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:30
З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 13,2% населення.