Для "Сильної України" настав відповідальний момент
Другий з’їзд партії «Сильна Україна» Сергія Тігіпка прийняв програму та визначився з кандидатами у народні депутати.

В ході роботи політична партія розглянула програму, з якою піде на вибори, та списки кандидатів у народні депутати. З вітальним словом до делегатів, які прибули на з’їзд з усіх областей України звернувся лідер партії Сергій Тігіпко:
- Сьогодні для нашої партії – дуже відповідальний момент. “Сильна Україна” вступає в передвиборну кампанію – першу для нашої партії. Ми ще ніколи не боролися за голоси громадян на виборах до Верховної Ради України. Складною буде кампанія. Я не пам’ятаю кампанії, від якої б так багато залежало для нашої країни.
Політик наголосив, що від того, як пройдуть вибори, багато чого залежить у країні: і збереження єдності, і відновлення індустріального потенціалу, і те, чи зможе Україна залишитися демократичною державною.
У п’ятницю 12 вересня на з’їзді делегати ухвалили рішення по двом питанням із запланованих: прийняття програми, з якою партія піде на вибори, та затвердження списку кандидатів у депутати, які будуть балотуватися в округах. Обговорення кандидатів-списочників було відтерміновано на другу частину з’їзду - 15 вересня.
Всього від «Сильної України» в округах змагатимуться на виборах 130 кандидатів-мажоритарників. У Чернігівській області з’їзд затвердив таких доволі відомих в області людей, як Віктор Геращенко, балотуватиметься у 205 окрузі, Михайло Ганжа – у 206, Андрій Котельчук – у 207, Валерій Лозицький – у 208, Сергій Делія – у 209 та Сергій Кравчук – у 210 виборчому окрузі.
Презентуючи програму партії, Сергій Тігіпко торкнувся основних проблем, які хвилюють сьогодні кожного жителя України: війна, падіння економіки, підвищення цін на фоні зниження зарплат, соціально незахищені верстви населення, тощо.
- Війна – це велика біда для країни. Мільярди доларів прямих збитків. Руйнування цілих галузей промисловості. А найголовніше – тисячі безповоротно втрачених людських життів: солдат, офіцерів і мирних жителів. Але коли ми говоримо про економічну та соціальну ситуацію, річ не тільки у війні. – сказав Сергій Тігіпко. – Уряд намагається списати на війну всі свої грубі помилки і прорахунки. Це несправедливо щодо людей, це несправедливо щодо країни.
Лідер Сильної України переконаний, що: «Завдання не в тому, щоб виграти війну, а в тому, щоб виграти мир!».
Для того, щоб стабілізувати та почати відроджувати країну, по-перше, дуже важливо утримувати перемир’я. Вже сьогодні є багато прихильників війни та популістів, які кричать: «Вперед, до перемоги!» проте політик вважає, що потрібно зробити все, аби не гинули ні мирні люди, ні військові.
По-друге, набагато більше уваги приділити переговорному процесу. Причому переговорний процес має бути відкритим для звичайних громадян, а не лише політиків. Дуже важливо, щоб переговори були гласними, щоб люди розуміли, про що йдеться, бо це стосується безпосередньо їх самих.
По-третє, необхідно продовжити реформу з децентралізації. Має бути альтернатива у вигляді децентралізації влади, у нас простого виходу з цієї ситуації не буде. Регіоналізація, а не федералізація має стати основою принципово нової єдності країни – де сила центру зростає в багато разів завдяки силі кожного регіону, міста, району.
Ще один важливий момент, до якого привернув увагу Сергій Тігіпко, – створення професійної армії.
- Я не військовий фахівець. Експерти розбираються в цій справі краще. Але я багатьох речей не розумію: я не розумію, чому на рахунках Міністерства оборони знаходяться мільярди, про які говорив прем’єр-міністр, а солдати не годовані? Чому ми отримуємо від МВФ мільярди гривень, а не можемо на 60 мільйонів купити касок і бронежилетів кращої якості? Таких речей я не розумію, – наголосив Сергій Тігіпко. - Якщо ми не почнемо терміново будувати професійну армію, а будемо покладатися на призови, які приводять в паніку всі українські сім’ї, – це неправильний шлях. Це потребує часу і грошей, але робити це потрібно було ще вчора.
Після обговорення програма була підтримана делегатами. Виступаючі наголошували на важливості реформ, підтримки соціально незахищених верств населення, а за словами Світлани Фабрикант практично все населення України можна віднести до такої категорії.
Представник Чернігівської делегації член Нацради політичної партії «Сильна Україна» Максим Городній поділився своїми думками стосовно програми партії та роботи з’їзду.
- Я повністю підтримую програму партії і переконаний, що в першу чергу Україні потрібен мир, щоб не гинули наші бійці та мирні жителі. Чернігівщина за останні місяці втратила багатьох своїх синів. Потрібно зупинити цю війну. Також хочу додати, що економіка країни знаходиться на межі кризи. І це не тільки через події на Сході. Якщо сьогодні не буде змінена економічна політика, ми отримаємо економічну кризу, - зазначив Максим Городній.
І додав: «Політична партія «Сильна Україна» пропонує виборцям вирішити такі питання – досягнення миру на сході країни, запобігання економічній катастрофі і зростання соціальних стандартів».
На другій частині з’їзду в понеділок депутати узгодили партійний список, який 15 вересня слід було подати до ЦВК. Відкладене голосування виявилося дуже доречним: у перерві між засіданнями з’ясувалося, що Партія регіонів, після невдалих перемовин с Тігіпком про об’єднання, відмовилася брати участь у виборах. Це і не дивно: адже соціологічні опитування показували, що без блокування з іншими силами ПР не набирає прохідні 5% голосів. За деякою інформацією, С. Тігіпко відмовився включати до списку одіозних персон з Партії регіонів, знаних антиукраїнськими настроями. Та й, як говорили політологи, зокрема голова МЦПД Василь Філіпчук, «Союз з Партією регіонів навряд би щось дав «Сильній Україні», а от забрати голоси прихильників зміг би». Хай там як, але делегати з’їзду з радістю сприйняли новину про самостійний шлях партії на виборах. А партбюро встигло скласти дуже цікавий список: до нього увійшли знані фахівці в економіці, промисловості, інвестиціях, та інших сферах – саме тих, на яких було зроблено акцент в передвиборчій програмі партії.
Зачитуючи список, Сергій Тігіпко наголосив, що дбав, в першу чергу, про те, аби список був «прохідним», щоб до нього потрапити «сильні люди» - які можуть скласти конструктивну конкуренцію один одному і іншим політичним силам. «Список партії зібрав економістів і управлінців для здійснення економічних реформ і боротьби з корупцією, - вважає політолог Вадим Карасьов. – крім того, список свідчить, що Тігіпко не залежить від котрогось з олігархічних кланів. Список достатньо збалансований, усі фігуранти мають цільову адресацію».
Отже, до першої п’ятірки списку увійшли:
1. Сергій Тігіпко, голова партії «Сильна Україна»
2. Валерій Хорошковський, колишній перший віце-прем’єр, який, як і С.Тігіпко, залишив уряд Азарова на знак протесту проти антипідприємницької позиції прем’єра
3. Світлана Фабрикант, народний депутат з Одеси
4. Андрій Гамов, голова бюро Запорізької організації «Сильної України»
5. Ігор Мазепа, інвестиційний банкір, голова Concord Capital
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.